tvnpix
Kobieta przewoziła dziecko na półce w aucie, Foto: faktykaliskie.pl

Wiozła dziecko na tylnej półce auta. "Skrajny brak odpowiedzialności"

42-letnia kierująca z Kalisza przewoziła swoje 3-letnie dziecko na półce pod tylną szybą samochodu. Kobieta została odnaleziona przez policję, która odebrała jej prawo jazdy i przekaże sprawę do sądu. O incydencie poinformował Kontakt 24 portal faktykaliskie.pl.

Nieprawidłowo przewożone dziecko zauważył mężczyzna jadący al. Wojska Polskiego w Kaliszu tydzień temu. Jak relacjonował portalowi faktykaliskie.pl zaobserwował "coś" na tylnej półce jadącego przed nim fiata seicento. Gdy podjechał bliżej zorientował się, że to kilkuletnie dziecko.

Maluch zamiast siedzieć przypięty pasami w foteliku, leżał na półce pod tylną szybą samochodu.

rzeczniczka policji w Kaliszu

- Kierowca wykorzystał moment, gdy stanął w korku i sfotografował tę scenę, a następnie zbulwersowany przyniósł zdjęcia do naszej komendy - powiedziała portalowi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

"To mogło skończyć się tragicznie"

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Zespołu do Spraw Wykroczeń kaliskiej komendy. Policjanci ustalili, że osobą kierującą fiatem seicento była 42-letnia kaliszanka, która przewoziła 3-letnie dziecko.

- Maluch zamiast siedzieć przypięty pasami w foteliku, leżał na półce pod tylną szybą samochodu. Takie

lekkomyślne zachowanie kaliszanki, w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem mogłoby zakończyć się tragicznie. Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy - mówi rzeczniczka policji.

Konsekwencją naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kobietę było zatrzymanie jej prawa jazdy przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji. - Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego zostanie wkrótce przesłany do Sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie dodaje policjantka.

Pokaż policji, co Cię niepokoi

Policjanci z Wielkopolski i innych województw czekają na zdjęcia i filmy od obywateli, którzy zauważyli nieprawidłowe zachowanie uczestników ruchu.

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP Poznań, o konsekwencjach grożących matce Źródło: tvn24
Dziecko na tylnej półce auta Źródło: tvn24
Autor: mz/ja Źródło: kalisz.policja.gov.pl/faktykaliskie.pl