MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Wiktoria marzeń .

Hong Kong wzgórze Wiktoria główny cel każdego turysty zwiedzającego wyspę Hong Kong .

 

Wzgórze Wiktoria jest celem i punktem każdej wizyty w Hong Kongu . Wzgórze było pierwszym miejscem osadników wyspy Hong Kong .

 
To tak jak być w Rzymie a nie zobaczyć Watykanu . Na wzgórzu trzeba być koniecznie w dzień i w czasie zachodu słońca to właśnie wtedy widok zapiera dech w piersi . To wszystko trzeba zobaczyć samemu żadne zdjęcia filmy itd nie oddadzą tego pięknego widoku . A przecież zdjęć i filmów pewnie już w tym miejscu zrobiono miliony a może i miliardy . Jak okiem sięgnąć po jednej stronie widać całą wyspę aż po dzielnice Kowloon a po drugiej stronie przypiekany widok na Macao szczególnie nocą kiedy pływające w oddali łodzie statki świecą jak znicze w czasie święta zmarłych drapacze chmur nie są już tak wielkie w nocy wyglądają jak kolorowe klocki LEGO a księżyc jest na wyciągnięciu ręki jak w filmie " o dwóch takich.. "
Na górę można dostać się tramwajem albo autobusem .
Jak już tam będziecie na pewno szybko Wiktorii nie opuścicie .
 
wstęp wolny.
 
Do Hong Kongu nie jest potrzebna  wiza kupujesz bilet ( od 1500 zł - w górę . dwie strony ) przylatujesz i na lotnisku wbijają pieczęć w paszport czas pobytu max 30 dni .
 
 
 
 cdn
 
 a w nim Wielki Budda największy z mosiądzu Budda na świecie .

 

neronek