Aktualizacja:

Wigilia Bożego Narodzenia to radość i smutek, śmiech, żal i łzy

Nie często zdarzają się okazje w dzisiejszym zabieganym życiu do rodzinnego spotkania przy wspólnym stole. Taką okazją może być kolacja wigilijna.

Wigilia to dzień szczególny, wyzwalający w nas szczególne emocje. Jest to czas na radość, śmiech, ale także modlitwę, refleksję, smutek i łzy.

 

 

Radość, bo możemy wspólnie się spotkać w gronie dziadków, dzieci i wnuków, a także przyjaciół.

Śmiech, bo mamy szansę powspominać, pożartować, poopowiadać o naszym codziennym życiu z dala od polityki. Wspólna modlitwa, wyzwala zawsze żal, smutek i łzy. Przy stole pełnym tradycyjnych wigilijnych potraw, wspominamy tych, którzy odeszli lub nie mogli przyjechać, a także tych, którzy wyjechali z kraju i skazani są na świętowanie w samotności. 

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim z rodziną. Relacje z rodziną są bardzo ważne. Jest to okres bardzo trudny dla ludzi samotnych. Nie warto, by samotni, chcąc uniknąć napięć uciekali w tym okresie na urlop do ciepłych krajów. Lepiej, by spędzili święta z bliskimi, nawet, jeśli mieliby się z nimi pokłócić. Takie spotkania mogą wyciszyć negatywne emocje i uzdrowić relacje rodzinne.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.