Zamknięty

Pisze o tym:

110 reporterów

Dodano:

120 materiałów

Wielkanoc w Waszych domach

Radosne, kolorowe pisanki. Koszyczki, w których baranki pilnują przysmaków. W naszym gorącym temacie pokazaliście nam swoje wielkanocne koszyczki, stoły i potrawy przygotowywane w Waszych domach.

Wielkanoc w Waszych domach

Wielkanocne koszyczki

 

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa. Jest to święto ruchome, wypadające w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, dlatego często prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich świętują je po katolikach, a taka różnica może być nawet pięciotygodniowa.

Ale tutaj te różnice się nie kończą, bo - jak zawsze - w każdym domu wszystkie święta obchodzone są trochę inaczej. Na pewno najbardziej różnorodne są pisanki i to nie tylko ze względu na same wzory, ale również na rodzaje technik ich wykonania.

Wśród ozdób dominują zajączki i kurczaczki, ale jest przecież jeszcze baranek, a ten może być z cukru, ciasta lub z zupełnie innych, niekoniecznie jadalnych składników.

Pokazaliście nam, jakie koszyczki stały na Waszych wielkanocnych stołach. Pokazaliście nam ozdoby i potrawy, które gościły w tym roku w Waszych domach.