tvnpix

Wielka Orkiestra gra w Nowym Jorku

Amerykańska Polonia wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W siedmiu stanach wolontariusze kwestują na rzecz fundacji. W Nowym Jorku już po raz jedenasty odbywają się koncerty, którym towarzyszą liczne licytacje. Zdjęcia i film z nowojorskiego finału otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Reportera 24 Roberta Murawskiego.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera także Polonia amerykańska. Akcję zaplanowano w siedmiu stanach oraz w Waszyngtonie (okręgu stołecznym). Metropolia nowojorska koncertuje już po raz jedenasty.

W Nowym Jorku imprezy i kwesty rozpoczęły się w piątek. Jednak w niektórych agencjach i sklepach polonijnych puszki WOŚP wystawiono już kilkanaście dni wcześniej. Głównym wydarzeniem finału w Nowym Jorku jest koncert na Greenpoincie. Zagra Maksymilian "Max" Kubiś, Dzieci PRL-u, Awangarda i Chupacabra.

Można licytować

Koncertowi towarzyszą także licytacje. Chętni mogą zdobyć m.in. grafikę wybitnego, zmarłego w sierpniu artysty Jana Sawki, koszulkę z autografami piłkarzy New York Red Bulls, a także olimpijską czapeczkę z autografem srebrnej medalistki z Londynu Sylwii Bogackiej.

O trwającym w Polsce finale WOŚPu czytaj na tvn24.pl

Autor: aw/ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.