tvnpix

"Wielka Justyna! Królowa Śniegu"; "Wiara czyni cuda! Złote cuda"

"Wielkie gratulacje dla Justyny! Trzeba być wielkim, żeby mimo bólu przemóc się i wygrać po raz kolejny z największymi" - piszą internauci pełni podziwu dla wyczynu Justyny Kowalczyk, która mimo kontuzji pokonała rywalki i zdobyła złoty medal olimpijski w koronnym dystansie 10 km techniką klasyczną. "Mam nadzieję, że zawistnikom (...) opadną szczęki" - dodają.

Kibice z Kasiny Wielkiej cieszą się z medalu Justyny Kowalczyk / TVN24

To drugi złoty medal olimpijski w karierze Justyny Kowalczyk. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej zdeklasowała rywalki na trasie biegu w Soczi. Kowalczyk wpadła na metę z czasem 28:17,8 s. Bjoergen straciła ponad pół minuty i zajęła dopiero piąte miejsce. Srebro zdobyła Szwedka Charlotte Kalla (strata 18 sekund), brązowy medal odbierze Therese Johaug. Czytaj więcej na sport.tvn.pl

Kciuki za zwycięstwo Justyny Kowalczyk trzymali nie tylko jej najwierniejsi kibice z rodzinnej Kasiny Wielkiej, ale również cała Polska, o czym świadczy napływająca do nas fala gratulacji dla zawodniczki.

"Udowodniła , że warto walczyć"

"No, aż mi łzy wzruszenia poleciały... Genialny bieg" - skwitował wygraną Justyny Kowalczyk @Marcin. "Wielka Justyna! Królowa Śniegu" - dodaje @Magdalena. "Pani Justyno, jak Boga kocham, też się popłakałam, jest Pani wielka, daje Pani motywację, żeby walczyć o swoje zawsze i w każdych warunkach. Może nie zawsze się uda, ale jak się uda to jest coś pięknego, gratulacje i szacunek" - pisze @Agata. Pełen podziwu dla wyczynu polskiej biegaczki jest @Maciek. "Niesamowite, przecież ma złamaną stopę!" - pisze. "Co za emocje! Zdominowała tor!" - dodaje @Jakub.

Internauci doceniają walkę Justyny Kowalczyk, która znokautowała rywalki, pomimo kontuzji. "Wielkie gratulacje dla Justyny! Trzeba być wielkim, żeby mimo bólu przemóc się i wygrać po raz kolejny z największymi" - pisze @Daniel. "Superrrr, Justyna udowodniła wszystkim, że warto walczyć" - dodaje @Ewelina. "Ze złamaną nogą, bez leków na astmę i tak dała radę" - pisze @Łukasz.

"Przepraszam, że w Ciebie nie wierzyłam"

Po wygranym biegu pojawiają się też Wasze przeprosiny. "Popłakałam się prawie. To jest prawdziwy sportowiec. Odwaga, siła, walka, zacięcie! Jesteś Wielka, Wspaniała, Niesamowita, Niezwyciężona! Przepraszam, że w Ciebie nie wierzyłam" - komentuje @Katarzyna.

"Gratulacje! Pięknie Polacy! Jesteśmy dumni z takich sportowców. Jednak Polak potrafi" - kwituje @Marianna. Podobnego zdania jest @Weronika. "Niesamowita to mało powiedziane! Ona przywraca wiarę w sportowców! Nasi piłkarze powinni całować jej stopy i uczyć się wytrwałości" - pisze.

Kibice śpiewają Justynie Kowalczyk "Sto lat" / TVN24

"Zawistnikom spadną szczęki"

Internauci stwierdzili, że Justyna utarła nosa ekspertom, którzy krytykowali poczynania zawodniczki i wątpili w sukces Polki. Chodzi m.in. o wypowiedź Apoloniusza Tajnera, Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, który po pierwszym biegu Kowalczyk w Soczi stwierdził, że zawodniczka była spowolniona. "Mam nadzieję, że zawistnikom jadącym po tej cudownej kobiecie jak po łysej kobyle spadną szczęki i rozbiją się o asfalt. Gratulacje Pani Justyno! Należało się jak mało komu" - stwierdziła @Monika.

"Ciekawe co teraz będą mówili prezes Tajner i Korzeniowski Robert, którzy tak wieszali psy na Kowalczyk. Wielkie gratulacje pani Justyno" - skwitował @Jacek.

Oglądaliście walkę Justyny? Jakie są Wasze odczucia? Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Wysyłajcie je na kontakt24@tvn.pl lub piszcie bezpośrednio pod tekstem.

Autor: js/aw

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.