Zamknięty

Pisze o tym:

23 reporterów

Dodano:

24 materiały

Więcej kontroli ceną za bezpieczeństwo? Wasze opinie

Rząd pracuje nad ustawą antyterrorystyczną, która ma podnieść poziom bezpieczeństwa w Polsce. Czy to oznacza, że w imię bezpieczeństwa Polacy będą musieli pozwolić władzy na większą kontrolę? W gorącym temacie Kontaktu 24 komentowaliście pomysł ustawy antyterrorystycznej.

Więcej kontroli ceną za bezpieczeństwo? Wasze opinie

Jak daleko powinna sięgać kontrola państwa? Źródło: Shutterstock

 

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział, że ustawa antyterrorystyczna jest gotowa. Jej treść została opracowana wspólnie z koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, po zamachach w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku.

Teraz, gdy terroryści uderzyli w Brukseli, znów pojawiło się wiele pytań na temat bezpieczeństwa Polski i Polaków. Według MSWiA ustawa ma pomóc służbom. Zapytany o to, czy ustawa w mocny sposób ograniczy prawa i swobody obywatelskie, Błaszczak powiedział, że na pewno spotka się z atakami za jej treść.

- Zaraz pewnie spotkam się z atakiem ze strony partii N. i opozycji totalnej spod szyldu PO. No ale proszę pamiętać o tym, jaki mamy wybór? - pytał na antenie RMF FM. Szef MSWiA nie chciał zdradzić, co dokładnie będzie powodowało protesty ze strony opozycji.

Czytaj więcej na tvn24.pl.