tvnpix
Minister Kowalczyk wychodzi z targów w Kielcach, Foto: Adam Barman, Kontakt 24

Wicepremier ewakuowany z targów rolniczych w Kielcach

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk został ewakuowany z hali podczas targów rolniczych w Kielcach po tym, jak został otoczony przez rolników, którzy gwizdali i skandowali wulgarne hasła. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

28. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech rozpoczęła się w piątek w halach Targów Kielce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVN BIS

Oprócz rolników do Kielc przyjechał też wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Wicepremier ewakuowany z targów rolniczych w Kielcach

Wydarzenie zbiegło się z akcją protestacyjną Stowarzyszenia Oszukana Wieś, w której uczestniczyli rolnicy ubrani w żółte kamizelki odblaskowe. Przedstawiciele rządu zostali otoczeni przez rolników, którzy gwizdali i krzyczeli "Judasze" oraz inne wulgarne hasła. 

 

Następnie wicepremier w asyście ochrony został ewakuowany z obiektu, ale protestujący podążali za nim. Doszło do przepychanek pomiędzy rolnikami a ochroną.

- Chcemy oprowadzić ministra po targach, pokazać mu, że jesteśmy, że nasze problemy nie zniknęły. Mamy dosyć bezradności rządu - mówił jeszcze przed rozpoczęciem protestu cytowany przez branżowy portal farmer.pl Wiesław Gryn, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego i jeden z organizatorów protestu.

Konferencja po opuszczeniu targów

Po opuszczeniu hali Kowalczyk wziął udział w konferencji prasowej, podczas której został poproszony o komentarz w tej sprawie.

- Zapraszałem przedstawicieli, nadal zapraszam do rozmów, ale trudno rozmawiać w hałasie i gwizdach. Zapraszałem do konkretnych, precyzyjnych rozmów, jak na razie nikt nie chce się zgłosić. Widocznie nie zależy na rozmowach, tylko na gwizdach i krzykach. Myślę, że nie tędy droga, tak nie naprawimy polskiego rolnictwa - odpowiedział wicepremier.

Targi techniki rolniczej Agrotech w Kielcach potrwają do 19 marca. W ośrodku wystawia się 450 firm z 15 krajów. Prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania technologii z branży agro, m.in. ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe i do obsługi gospodarstw.

Autor: red./ToL Źródło: TVN24 Biznes, Kontakt 24