tvnpix
Skutki wichury na zdjęciach Reporterów 24

Wiatr zrywał dachy, przewracał znaki. Burze nad Polską, relacje Reporterów 24

Silny wiatr, gradobicia i ulewy spowodowały zniszczenia w niektórych rejonach naszego kraju. Reporterzy 24 przesyłali do nas relacje ze swoich miejscowości. Zdjęcia i nagrania skutków burz otrzymaliśmy m.in. z woj. dolnośląskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego czy łódzkiego.

Jak podał portal TVN Meteo, w czwartek mieliśmy w Polsce pierwsze burze w tym roku. Przyniosły bardzo silny wiatr, w porywach ponad 100 km/h i opady do 20 l/mkw. Spadł też grad. W całym kraju strażacy interweniowali ponad 800 razy. Jedna osoba zginęła. Największe szkody odnotowano w woj. dolnośląskim, śląskim i wielkopolskim.

WIĘCEJ O SKUTKACH CZWARTKOWYCH BURZ NA PORTALU TVN METEO

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia skutków burz, które przeszły nad Polską. Adam i Sylwia przesłali nam zdjęcia z Opoczna (woj. łódzkie). Przy ul. Przemysłowej silny wiatr zerwał dach. Informację potwierdziła straż pożarna. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 15:32. Z budynku ewakuowało się 38 mieszkańców - mówił bryg. Andrzej Śpiewak, oficer prasowy straży pożarnej w Opocznie.

Burza nie oszczędziła m.in. Warszawy i okolic. Na parkingu mur runął na samochody. Jak podał portal tvnwarszawa.pl, uszkodzonych zostało 21 aut. Zniszczenia, jakie wywołała burza widać także na zdjęciach z Wołomina (woj. mazowieckie).

 

 

 

 


"Chwila moment i zerwało dwa dachy"

W Nieznanicach (woj. śląskie) również występował silny wiatr. "Chwila moment i zerwało dwa dachy na jednym placu" - napisał adab11.

Zdjęcia ukazujące zniszczenia przesłała też Reporterka 24 Anna z miejscowości Raciborowice Dolne (woj. dolnośląskie). "Po godz. 13, kiedy zobaczyliśmy nasze tunele, byliśmy w szoku. Myśleliśmy, że chociaż uratujemy drugi tunel, ale ta druga nawałnica była jeszcze straszniejsza. Nasza ciężka praca poszła na marne" - napisała.

 

 

Znak i drzewo na samochodach

Wiatr był tak silny, że przy ulicy Kruka w Gorzewie (woj. mazowieckie), drzewo runęło na samochód osobowy. Zdjęcia również otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak poinformował mł. bryg. Mariusz Ostrowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, nikomu nic się nie stało.

Z kolei we Wrocławiu na jeden z samochodów spadł znak drogowy.

Ze skutkami wichury zmagali się także strażacy w powiecie oleśnickim. Jak informował serwis Olesnica998, wiatr powalał drzewa, zrywał dachy.

 

 

 

 

"W jednej chwili zrobiło się ciemno"

Po godzinie 12 od Reporterki 24 Marzeny otrzymaliśmy też zdjęcia czarnych chmur nad Wrocławiem. "W jednej chwili zrobiło się ciemno, wietrznie i zaczęły padać wielkie krople deszczu" - napisała.

Podobne niebo sfotografował Reporter 24 w Szamotułach (woj. wielkopolskie).

 

Otrzymaliśmy też zdjęcia i nagrania z gradobicia w Łodzi i okolicach.

 

 


AKTUALNA PROGNOZA POGODY NA TVN METEOAutor: awa, kz, ank//mz Źródło: Kontakt 24/tvnmeteo.pl