tvnpix

Wiatr, falująca elewacja, a po chwili huk. "Uwaga!"

Fragment elewacji runął na parking przy jednym z bloków na warszawskim Ursynowie. Nagranie pokazujące moment, gdy ogromna bryła tynku odrywa się od ściany, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Silny wiatr naruszył tynk na ścianie szczytowej. Panowie ze spółdzielni próbowali przeciwdziałać falowaniu ściany na wysokości 7 pięter, ale podczas prac ściana się urwała" - poinformował użytkownik wojtas.

Z kolei od internauty Roberta otrzymaliśmy nagranie pokazujące przebieg zdarzenia.

Na filmie widzimy jak z każdym kolejnym podmuchem elewacja coraz bardziej "faluje" i odczepia się od ściany. W końcu konstrukcja odpada od budynku i z hukiem ląduje na ziemi. W międzyczasie świadek zdarzenia krzyczy "Uwaga!" ostrzegając innych obecnych na miejscu ludzi.

Służby na miejscu

- O godzinie 12.05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ze ściany bloku przy Koncertowej 7 oderwał się kawałek elewacji. Na miejscu jest nasz jeden zastęp - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl mł. kpt Nikodem Kiełbowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Tuż przy miejscu, gdzie spadła elewacja, znajduje się gimnazjum i plac zabaw. - Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu - zapewniła Joanna Banaszewska z ursynowskiej policji. - Będziemy kontaktować się ze spółdzielnią, aby zabezpieczyli budynek. Sprawdzimy też, czy w czasie zdarzenia trwały tam jakieś prace - dodała.

- Strażacy usuwają elewację z chodnika, z pomocą podnośnika sprawdzają też czy reszta elewacji nie odleci ze ściany - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodał, odłamki elewacji niegroźnie uszkodziły trzy samochody.

Więcej materiałów z miejsca zdarzenia na tvnwarszawa.pl


O zerwanej elewacji i tłumaczeniach spółdzielni mieszkaniowej mówi reporterka TVN24 Olga Olesek Źródło: tvn24

 

 

Autor: jb,kz//tka Źródło: tvnwarszawa.pl