Temat w toku

Pisze o tym:

79 reporterów

Dodano:

80 materiałów

Wasze pytania i wątpliwości dotyczące bonu turystycznego

W jaki sposób będzie można nim zapłacić? Z jakich usług będzie można skorzystać? W piątek prezydent podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym, co oznacza dodatkowe wsparcie finansowe dla rodzin. Pytań i wątpliwości dotyczących bonu turystycznego jest wiele, dlatego chcielibyśmy odpowiedzieć na Wasze pytania. Jakie macie wątpliwości? Na jakie pytania chcielibyście poznać odpowiedź? Czekamy na Wasze wpisy.

Wasze pytania i wątpliwości dotyczące bonu turystycznego

Wasze pytania i wątpliwości w sprawie bonu turystycznego Źródło: Shutterstock

 

Poprzez bon, który będzie można wykorzystać na terenie kraju, rząd chce wesprzeć rodziny w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Rodzice i opiekuni prawni dostaną 500 złotych na wakacje dla każdego dziecka oraz 1000 zł dla dziecka z niepełnosprawnością.

Ministerstwo Rozwoju wyjaśnia, że bon można będzie wykorzystać do opłacenia pobytu w hotelu, czy pensjonacie, kolonii oraz obozów dla dzieci. Prace nad wykorzystaniem bonu turystycznego wciąż trwają i na razie nie wiadomo, w jakich przypadkach bon będzie można wykorzystać.

Należy pamiętać, że wsparcie na wakacje w postaci bonu turystycznego nie będzie miało formy gotówkowej. Świadczenie będzie udzielane cyfrowo przez ZUS, a przedsiębiorcy turystyczni będą się z niego rozliczać. Bon turystyczny będzie można wykorzystać do końca marca 2022 roku.

Jak szacuje Ministerstwo Rozwoju, bon turystyczny będzie mogło otrzymać prawie 2,4 mln rodzin. Blisko 80 proc. (1,9 mln rodzin) ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Na Wasze pytania dotyczące bonu turystycznego w TVN24 odpowiadał Marek Kamieński, biegły sądowy w zakresie sportu i turystyki.

Macie pytania dotyczące bonu? Nie wiecie, czy będziecie mogli z niego skorzystać? Czy powinniście składać wniosek? W jaki sposób się o niego starać? Podzielcie się z nami wątpliwościami i zadajcie nam pytanie. Czekamy na Wasze pytania!