Zamknięty

Pisze o tym:

11 reporterów

Dodano:

13 materiałów

Walentynki. Święto zakochanych czy festiwal kiczu?

14 lutego to taki dzień w roku, kiedy zakochani na całym świecie wręczają sobie prezenty, przesyłają miłosne listy, wiersze i kartki. A jak Wy spędzicie ten dzień? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy. Jesteśmy również ciekawi Waszych opinii na temat Walentynek. Jesteście zwolennikami tego święta, a może uważacie, że nie powinno ono być obchodzone w naszym kraju? Jeżeli tak, to dlaczego? Zachęcamy do dyskusji!

 

Walentynki to międzynarodowe święto, zwane dniem zakochanych. Nazwa pochodzi od imienia Św. Walentego, który w III wieku w Cesarstwie Rzymskim udzielał ślubów mężczyznom poniżej 37 roku życia, mimo zakazu cesarza.

14 lutego zakochani niemal na całym świecie obdarowują się upominkami, wysyłają sobie kartki i listy miłosne. A co Wy sądzicie o tym święcie? Planujecie coś specjalnego dla Waszej "drugiej połówki"? Romantyczna kolacja, kino, prezenty? A może dla Was to dzień jak każdy inny, ale dodatkowo ociekający wszechobecnym kiczem, plastikowymi serduszkami i pluszowymi misiami? Czekamy na Wasze zdjęcia i opinie!