MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

W Resku nie ma lekcji, nauczyciele na zwolnieniach

Jak usłyszeliśmy od dyrektora Zespołu Szkół w Resku, jutro nie będzie lekcji w szkołach. Już 28 nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich.

 

Szkoły jednak nie będą zamknięte, jeżeli ktoś przywiezie swoje dzieci do szkoły będą one mogły uczestniczyć w tzw. zajęciach opiekuńczych. Normalne lekcje nie będą się odbywały.

- W tej chwili mamy już 28 nauczycieli na zwolnieniach lekarskich, w większości są to dydaktycy ze Szkoły Podstawowej. Wiem, że mają pracować tylko opiekunowie ze świetlic. Odnośnie pozostałych nauczycieli z Zespołu Szkół dotarły do mnie informacje, że również wybierają się do lekarza. Zajęcia na pewno nie będą się odbywały normalnie, jutro jeszcze będziemy to wszystko organizować. Szkoły nie będą zamknięte, jednak będą się tam odbywały tylko zajęcia opiekuńcze. Jeżeli ktoś wyśle swoje dzieci do szkoły, nie pozostaną bez opieki Jutro będziemy mieli więcej informacji i na pewno pojawi się kolejny komunikat, powiadomimy również rodziców. Zwolnienia lekarskie nauczycieli które już do nas dotarły, to są zwolnienia tygodniowe - powiedział Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku.

W Przedszkolu Miejskim w Resku jest podobna sytuacja, absencja nauczycieli wynosi 100 procent. Nauczyciele już przebywają na tygodniowych zwolnieniach lekarskich. Przedszkole nie będzie zamknięte, jednak opieka nie będzie zapewniona dla wszystkich dzieci.

- Pod moją opieką będzie mogło przebywać maksymalnie 25 dzieci, już poinformowałam rodziców o tej sytuacji. W wyjątkowych sytuacjach, jeżeli ktoś nie może zapewnić opieki dla swoich dzieci może je przyprowadzić do przedszkola. Prosiłam rodziców, aby już wcześniej odnieśli się do tej wyjątkowej sytuacji. Jak to będzie wyglądało w poniedziałek, trudno jest mi w tej chwili powiedzieć. Próbowaliśmy nawet na ten okres zatrudnić osobę z odpowiednimi kwalifikacjami, tak aby zapewnić właściwą opiekę dla dzieci. Wierzę, że te dzieci które pojawią się w przedszkolu będą miały zapewnioną opiekę. Zdaję sobie sprawę, że rodzice mają wielki problem, jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas. Większość rodziców podeszła do tej sytuacji ze zrozumieniem - powiedziała Marzanna Knap, dyrektor Przedszkola Miejskiego w Resku.

Podsumowując, jeżeli ktoś nie musi niech nie posyła swoich dzieci do szkoły lub przedszkola. Najprawdopodobniej taka sytuacja będzie występowała przez cały najbliższy tydzień. Jeżeli coś się zmieni w tej kwestii, na pewno będziemy o tym informowali. Takie informacje będą się również pojawiały w szkolnym "Librusie".

Resko24.pl