Zamknięty

Pisze o tym:

205 reporterów

Dodano:

279 materiałów

"W cieniu 27 stopni". Fala upałów w Polsce. Jak sobie z nimi radzicie?

Nad Polskę nadciągnęła kolejna fala upałów. Jak podaje portal tvnmeteo.pl, ma być prawie 40 stopni Celsjusza. Gorąco jest nie tylko w ciągu dnia, ale i nocą można się poczuć jak w tropikach. Czekamy na Wasze zdjęcia i propozycje, jak radzić sobie, kiedy jest tak gorąco. Reporterzy 24 polecają m.in. basen i wiatrak, a jakie są Wasze sposoby na upały? Pokażcie je nam na zdjęciach i filmach.

"W cieniu 27 stopni". Fala upałów w Polsce. Jak sobie z nimi radzicie?

Ostrzeżenie przed upałem Źródło: TVN Meteo

 

AKTUALNE INFORMACJE POGODOWE - NA TVNMETEO.PL

W nadchodzących dniach temperatura powietrza na przeważającym obszarze kraju może osiągnąć wartości nawet 37-38 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 3. stopnia (w 3 stopniowej skali).

Z upałami nie ma żartów

Upały mogą zagrażać zdrowiu, tym bardziej, że bardzo wysokie temperatury będą się utrzymywały nawet do końca przyszłego tygodnia. W związku z tym należy pamiętać, aby: odpowiednio nawadniać organizm, zapewnić odpowiednią opiekę dzieciom i osobom starszym, które w upał nie powinny wychodzić z domu. Pod żadnym pozorem nie można też pozostawiać dzieci i zwierząt, nawet na chwilę w samochodzie.

Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach: pić dużo wody - często i w małych ilościach. Jeśli komuś znudzi się woda, można ją zastąpić... gorącą herbatą lub kawą. Pomogą ochronić organizm przed szokiem termicznym. Wystrzegać się należy za to napojów alkoholowych. Niewskazane jest też przejadanie się, czy posiłki obfitujące w tłuszcz.

Ważny jest ubiór: przewiewny, z naturalnych materiałów i w jasnych kolorach. Obowiązkowe jest też nakrycie głowy i ochrona oczu za pomocą okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV.

Więcej o tym jak bezpiecznie przetrwać upał przeczytasz na portalu tvnmeteo.pl

Zobacz na tvn24.pl, jak w PRL-u radzono sobie z upałami!

Na tvnmeteo.pl sprawdzisz również prognozę na najbliższe dni

A jakie Wy macie sposoby na to, by przetrwać upalne dni? Korzystacie ze słońca, czy staracie się go unikać? Czekamy na Wasze porady. Pokażcie nam też, jaka jest u Was temperatura. Pamiętajcie, aby zdjęcia termometrów robić w cieniu.