MATERIAŁ INTERNAUTY

W Babicach tworzą algorytmy, pisząc programy

Szkoła Podstawowa w Babicach dołączyła do programu „Mistrzowie Kodowania”. Projekt ma na celu upowszechnienie i spopularyzowanie nauki programowania w polskich szkołach.

 

- Na całym świecie już jest głośno o tym, że umiejętność posługiwania się językiem programowania staje się jednakowo ważna jak znajomość języka angielskiego. Taką naukę już można rozpocząć w najmłodszych latach życia, bo to właśnie przyniesie najlepsze efekty - mówi Witold Wróbel, polonista prowadzący także zajęcia komputerowe.

Nauczyciel stwierdza, że zajęcia komputerowe prowadzone w ramach polskiej podstawy programowej dla szkoły podstawowej uczą rozwiązywania problemów przy pomocy komputera. Dość rzadko jednak zdarza się na lekcjach nauka programowania nawet w najprostszym z języków.

By temu zaradzić, w szkole w Babicach wystartował projekt „Mistrzowie kodowania”. Zanim to jednak nastąpiło, sami nauczyciele też musieli spróbować swoich sił w kodowaniu.

- Podczas zajęć młodzi adepci kodowania uczą się programowania w intuicyjnym i wizualnym języku Scratch. Uczniowie poznają podstawy myślenia programowego, tworzą potrzebne algorytmy. Pisząc odpowiedni program, rozwiązują kodowane zagadki, a przy tym się świetnie bawią - dodaje Wróbel.

Do prawie stu tysięcy uczestników projektu w całym kraju dołączyło kilkunastu uczniów i troje nauczycieli z babickiej podstawówki.