MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Uzdrawiająca moc kamieni

O nowym ciekawym produkcie zdrowotnym – naturalnym masażerze refleksologicznym - rozmawiamy z Mirką Hanczakowską, dystrybutorem marki Stoneboard.cz w Polsce

 

Mira Hanczakowska od niemal 10 lat mieszka w Czechach i zajmuje się pośrednictwem handlowym i consultingiem w ramach polsko-czeskich kontaktów handlowych. Ostatni produkt znaleziony na rynku czeskim zainteresował ją na tyle, że postanowiła sama zająć się jego dystrybucją w Polsce.

Skąd pomysł, by próbować sprzedawać w Polsce kamienie? Nie jest to przecież zbyt oryginalny produkt…

Rzeczywiście na pierwszy rzut oka nasza oferta może wyglądać jak znana wszystkim propozycja typu „kup pan cegłę”. Nasz produkt nie jest jednak wcale tak prosty jak by się mogło wydawać. Wymagał zastosowania specyficznych rozwiązań technologicznych, by końcowy produkt spełniał wymagania dotyczące maksymalnych obciążeń, odporności na wodę i na temperaturę i itp.

Czyli sterta kamieni nie jest tylko stertą kamieni?

Dokładnie tak. Każdy z naszych masażerów jest wykonywany ręcznie, tak by utrzymane były jego walory refleksologiczne. Takich rzeczy nie da się robić taśmowo. Kamienie trzeba wybrać pod względem kształtu i wielkości. Konieczne było znalezienie odpowiedniego podkładu, który wytrzymałby nacisk – wystarczy sobie wyobrazić, co się stanie kiedy położymy kamień na kawałku plastiku a następnie na kamień dodamy 100kg odważnik.

Czyli produkt jest bezpieczny. A jakie ma zastosowania?

W zasadzie jest to masażer, który może zainteresować każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. O skutkach masażu stóp napisano i powiedziano już prawie wszystko, więc nie ma co tu dodawać. My oferujemy po prostu przyrząd, który umożliwia samodzielny masaż.

Masaże przeprowadzane są przez wykwalifikowanych pracowników. Czy zastąpienie tego masażerem jest wskazane?

Tak jak z każdym produktem – stosować go należy z umiarem. Lekarskie ekspertyzy mówią o 10min. w ciągu dnia.

Czyli masażery te raczej przeznaczone są dla firm niż dla indywidualnych odbiorców?

I tak, i nie. Pod względem zdrowotnym zdecydowanie lepsze wykorzystanie można osiągnąć w gabinetach odnowy, w SPA, u kosmetyczek… Ale bądźmy szczerzy – komu z nas chce się poświęcać czas na profesjonalne masaże stóp każdego dnia. Mając masażer w domu możemy sobie za darmo zafundować masaż np. w trakcie mycia zębów. Nie mówiąc już o tym, że nasze masażery po prostu ładnie się komponują z wnętrzami.

Czy przyjemne i pożyteczne łączy się z ładnym?

Dokładnie tak. Nasze masażery mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów – z kamieni rzecznych, marmuru dowolnej barwy czy wreszcie z kamieni półszlachetnych, dzięki czemu łatwo je dostosować do każdego wnętrza.

Dziekuję za rozmowę