tvnpix
Do zdarzenia doszło na autostradzie A4, Foto: Marcin1109

Utrudnienia na A4. Zderzyły się trzy ciężarówki

Trzy ciężarówki zderzyły się tworząc olbrzymi korek na podwrocławskim odcinku autostrady A4. Strażacy jednego z kierowców musieli wyciągać z tira używając narzędzi hydraulicznych. Informację oraz nagranie jako pierwsi otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Wypadek ciężarówek przed bramkami w stronę Katowic. Potężny korek. A4 zablokowana" - zaalarmował nas Reporter 24.

Jak poinformowała policja, zderzyły się trzy ciężarówki. - Do zdarzenia doszło około godziny 13 niedaleko punktu poboru opłat w Karwianach. Najprawdopodobniej kierowca z ostatniego pojazdu zagapił się i uderzył w samochód przed nim - relacjonował st. asp. Wojciech Jabłoński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Potrzebny był sprzęt hydrauliczny

Policjant dodał, że do wyciągnięcia jednego z kierowców potrzebny był sprzęt hydrauliczny. - Nie mamy informacji o stanie kierowców, nie wiemy też czy byli trzeźwi - podkreślił st. asp. Jabłoński.

Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przez kilka godzin zablokowany był prawy pas ruchu w kierunku Katowic. Ruch odbywał się lewym pasem. O godzinie 18:20 GDDKiA poinformowała o zakończeniu utrudnień.

Autor: BK/gw Źródło: GDDKiA