Zamknięty

Pisze o tym:

65 reporterów

Dodano:

65 materiałów

Usłyszała o niej cała Polska. Szukamy imienia dla przyjaciółki żubrów

Ruda, Mućka a może Stokrotka? Jej historią zainteresowało się wielu z Was. Krowa, która jesienią uciekła od właściciela i dołączyła do stada żubrów z Puszczy Białowieskiej, do tej pory nie przejmuje się charakterystyką własnego gatunku. Szukamy imienia dla tej niezwykłej uciekinierki. Czekamy na Wasze propozycje.

Usłyszała o niej cała Polska. Szukamy imienia dla przyjaciółki żubrów

Krowa adoptowana przez stado żubrów Źródło: Rafał Kowalczyk

Stado około 50 żubrów, a właściwie jeden jego element, zwrócił w listopadzie uwagę ornitologa przemierzającego Puszczę Białowieską. Była to krowa, która  - jak się okazało - uciekła na wolność. Krowę widziano często w pobliżu wsi Wasilkowo na północ od Hajnówki, albo przy szosie do Białegostoku. Po trzech miesiącach amatorce przygód nadal odpowiada towarzystwo żubrów.

- To jest młoda krowa, do tego niezbyt skoordynowana z grupą. Żubry są jak jeden organizm, a ona odstaje: one w jedną, ona w drugą - zauważa.

- Gdy ją widziałem, była w dobrej kondycji. Kręciła się za stadem, trochę na uboczu. To w końcu jej trzeci miesiąc na wolności. Z żubrami ma ochronę przed wilkami, sama pewnie padłaby ich ofiarą, bo przebywa na obrzeżach Puszczy Białowieskiej - wyjaśnia.

Zdaniem Kowalczyka to, że zwierzęta ze sobą przestają, nie powinno dziwić. Krowa jest zwierzęciem stadnym, podobnie żubr, między nimi występuje wiele podobieństw.

O niezwykłej uciekinierce przeczytajcie także na portalu tvnmeteo.pl

Pomyśleliśmy, że tak charakterne zwierzę powinno mieć imię. Czekamy zatem na Wasze propozycje. Zasypcie nas swoimi pomysłami!