MATERIAŁ INTERNAUTY

Uratowali życie kobiecie - kobieta i ochotnik podtruci

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Mieszkańcy trzeciego bloku na os.Szymanowskiego poczuli dym i zawiadomili straż, w pobliżu znajdowało się dwóch ochotników - nie czekali, wpadli do zadymionego mieszkania i wyciągnęli nieprzytomną kobietę.

 

Dziś tuż po godzinie 21 mieszkańcy trzeciego bloku (druga klatka), na osiedlu Szymanowskiego w Brzeszczach, poczuli dym. Jeden z sąsiadów wyłączył prąd - dla bezpieczeństwa i zawiadomił straż pożarną. W pobliżu znajdowało się dwóch ochotników z OSP, natychmiast zidentyfikowali pożar, nie czekając weszli do mieszkania z którego wydobywał się dym i wyciągnęli nieprzytomną kobietę następnie jeden z nich wszedł ponownie by odnaleźć źródło pożaru - jak się okazało "przypalona kolacja".

 

 

 

Nie czekaliśmy, od razu weszliśmy do mieszkania i poprosiliśmy o włączenie prądu, udało się wyciągnąć z mieszkania nieprzytomną kobietę - mówi jeden ze strażaków OSP.

 

Chwilę później nadjechały straże pożarne, TSR Brzeszcze, OSP Jawiszowice oraz OSP Brzeszcze. Straż podała tlen kobiecie i jednemu z ochotników. W mieszkaniu nie było nic widać (gęsty dym). Ochotnikami są Fabian Pięciak oraz Grzegorz Zawadzki.