O cudzie może mówić młody kierowca forda mondeo z gminy Rzekuń, który w nocy z piątku na sobotę zderzył się z pociągiem towarowym na przejeździe w Ławach. Mężczyzna prawdopodobnie w ogóle nie planował zatrzymać się przed przejazdem kolejowym.

Do zdarzenia doszło około godz. 23.45 w Ławach k. Ostrołęki (mazowieckie). Niewielkim, ale oznaczonym przejazdem kolejowym, przejeżdżał pociąg. Gdy lokomotywa znajdowała się już kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z ul. Ławską, w pociąg uderzył osobowy ford.

{reklama}- 22-letni kierowca, mieszkaniec gminy Rzekuń, jadąc od strony Suska Nowego w kierunku Ostrołęki na oznakowanym przejeździe kolejowym w Ławach nie dostosował się do znaku stop i uderzył w jadący od strony miasta pociąg towarowy - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem oraz punktami. Mieszkaniec gminy Rzekuń prawdopodobnie w ogóle nie planował zatrzymywać się przed przejazdem. W jadący pociąg uderzył w momencie, gdy lokomotywa znajdowała się już kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem.

- Apelujemy by nie bagatelizować uważanych nawet za bardzo rzadko uczęszczane przejazdy kolejowe. Jazda na pamięć i brak koncentracji na drodze mogą doprowadzić do poważnych, często tragicznych, konsekwencji - dodaje rzecznik Tomasz Żerański.

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.