tvnpix
Do zdarzenia doszło w Sosnowcu , Foto: Siara

Uderzył w ciężarówkę, gruz wysypał się na drogę. Policja: możliwe, że wystrzeliła opona

Prawdopodobnie wystrzał opony był przyczyną zderzenia dwóch ciężarówek w Sosnowcu (Śląskie). Jedna z nich przewoziła gruz. Ładunek wysypał się na drogę. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochody ciężarowe zderzyły się po godzinie 13 na drodze ekspresowej S1.

- W samochodzie, który przewoził gruz, prawdopodobnie wystrzeliła opona. Po czym kierowca stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką - powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Następnie ciężarówka z gruzem przewróciła się, a ładunek wysypał się na drogę. - Kierowca z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Drugi z kierowców nie został poszkodowany - mówiła Kepper.

Po godzinie 20 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała w komunikacie, że ruch w obu kierunkach został przywrócony.

Na początku udało się udrożnić oba pasy jezdni w kierunku Częstochowy, zaś kierowców jadących w stronę Tychów policja kierowała na objazdy ulicą Lenartowicza i krajową "94" w Sosnowcu.

Autor: mj//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.