tvnpix
Każdego roku do Wenecji przyjeżdżają tysiące turystów z całego świata, Foto: Klkor

Tysiące turystów i barwnych kreacji. Reporter 24 na karnawale w Wenecji

Teatralne maski, eleganckie suknie, surrealistyczne nakrycia głowy – tak w weekend wygląda plac Świętego Marka w Wenecji. Zdjęcia i nagrania z karnawału otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

70 tysięcy osób uczestniczyło w imprezach pierwszego dnia karnawału w Wenecji. Włoskie media podkreślają, że takiej "inwazji" turystów nie spodziewały się nawet siły porządkowe, które w pośpiechu wprowadziły w sobotę dodatkowe środki, by uporać się z tłumami.

Straż miejska musiała odblokować niemal całkowicie zatłoczony rejon placu Świętego Marka i okolice mostu Rialto.

W czasie pierwszego dnia karnawału zaprezentowali się weneccy rzemieślnicy. Także w kolejnych dniach swoją pracę pokażą szewcy, krawcy, konstruktorzy gondoli.

"Plac przekształcił się w wielki warsztat rzemiosła charakterystycznego dla Wenecji" - relacjonował Reporter 24 KLKOR, który przesłał nam na zdjęcia oraz nagrania z karnawału.

Lot najpiękniejszej

Zgodnie z tradycją oficjalnie karnawał otworzył w niedzielę w południe tzw. Lot Anioła, czyli zjazd młodej wenecjanki na linie z dzwonnicy na placu Świętego Marka.

Wyczynu tego dokonała 22-letnia Claudia Marchiori, która w czasie zeszłorocznej edycji wygrała konkurs jako "najpiękniejsza Maria" karnawału.

 

 

 

 

Autor: awa, kz//mz Źródło: Kontakt 24 / PAP