MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE

TRZYMIESIĘCZNY ARESZT DLA PODEJRZANEJ O SPOWODOWANIE CIĘŻKIEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 43-latki zatrzymanej w związku ze śmiercią jej konkubenta. Policjanci postawili kobiecie zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

We wtorkowy wieczór (19.06.2018) policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę Działdowa w związku z podejrzeniem o śmiertelne ugodzenie nożem swojego partnera. 35-latek w stanie ciężkim został przetransportowany do działdowskiego szpitala. Pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Kobietę, która w chwili zatrzymania miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, osadzono w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj (21.06.2018) 43-latka usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w następstwie którego mężczyzna zmarł. Sąd Rejonowy w Działdowie na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt.

Zgodnie z prawem, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.