tvnpix
Foto: TUREK_NET_PL

Trzy osoby poszkodowane po wybuchu butli z gazem. "Jedna została wyciągnięta z gruzów"

Do wybuchu butli z gazem doszło na trzecim piętrze bloku mieszkalnego w Turku (Wielkopolskie). Jak przekazały służby, na skutek zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wybuch nastąpił po godzinie 17 w budynku przy ulicy Wyszyńskiego.

Na trzecim piętrze bloku mieszkalnego doszło prawdopodobnie do wybuchu butli z gazem - poinformował kapitan Krzysztof Gruszczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Przekazał, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby.  - Jedna została wyciągnięta z gruzów. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR - zapewnił strażak.

"Czuć było smród gazu"

- Wracałam akurat ze sklepu, miałam jeszcze coś do załatwienia w bloku obok, kiedy usłyszałam huk - relacjonowała Reporterka 24, która mieszka na osiedlu, gdzie doszło do wybuchu.

- Weszłam w uliczkę, gdzie znajduje się to mieszkanie, czuć było smród gazu. Podeszłam bliżej i zobaczyłam, że doszło do wybuchu butli gazu, która z tego, co się dowiedziałam, stała na balkonie - opisywała.

- Wiemy, że do budynku nie był podłączony gaz ziemny, więc najprawdopodobniej wybuchła 11 kg butla z gazem propan-butan - wyjaśnił kpt. Gruszczyński.

Jak przekazał mieszkańcy bloku zostali ewakuowani, a na miejscu pracowały 24 zastępy straży pożarnej - Pożaru nie ma. Trwają przeszukiwania gruzów tego mieszkania - dodał oficer prasowy. Akcja strażaków zakończyła się o godzinie 22.16.

Rodziny nie mogą wrócić do swoich mieszkań

W wyniku eksplozji konstrukcja budynku została naruszona. Z użytku wyłączone jest 15 mieszkań z pionu, w którym doszło do wybuchu.

- Na razie nie ma możliwości powrotu do tych mieszkań – powiedział komendant zielonogórskiej straży bryg. Piotr Jankowiecki.

Stan budynku musi teraz ocenić nadzór budowlany. Dla mieszkańców tych mieszkań przygotowano miejsca w hotelu, część mieszkańców zdecydowało się przenieść tymczasowo do swoich rodzin.

Czytaj więcej na tvn24.pl.

 

Autor: est/mj Źródło: Kontakt 24/ PAP/ TVN24