tvnpix
Foto: Jeremi Pollak

Trzeci dzień protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego

W sobotę rozpoczęły się kolejne protesty przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z Konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Demonstracje odbywają się w wielu miastach Polski. Otrzymujemy od Was relacje z manifestacji. Czekamy na kolejne Wasze materiały.

 

 

W Warszawie od rana trwają protesty kobiet i mężczyzn przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnemu.

Jak czytamy na portalu tvn24.pl, w piątek przeszedł tam wielotysięczny protest - z Żoliborza, gdzie przy ulicy Mickiewicza znajduje się dom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, do Śródmieścia - w okolice willi premiera Mateusza Morawieckiego przy ulicy Parkowej. Protestujący przeszli dalej na między innymi plac Zbawiciela i plac Unii Lubelskiej skąd grupkami rozeszli się. Wysyłaliście nam zdjęcia i nagrania nie tylko z Warszawy, ale i z innych polskich miast.

Z kolei dziś w Łodzi protestujący spotkali się o godzinie 12 koło Pasażu Schillera. Akcję zorganizowały Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Nie obyło się bez interwencji policji, która wylegitymowała kilku uczestników. Wśród nich był ojciec z dzieckiem. Mężczyzna nie chciał zejść z chodnika i dostał mandat, informuje tvn24.pl.

W wielu innych miastach także trwają protesty. Jesteście na jednym z nich? Czekamy na Wasze materiały.

Czytaj więcej na tvn24.pl

 

 

 

 

 

 

 

Autor: jw/mj Źródło: tvn24