MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Trojaczkowice: Autobus uderzył w drzewo. Sześć osób rannych

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dzisiaj rano w Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19 doszło do poważnego wypadku. Pięć osób zostało rannych po tym jak rejsowy autobus do Krakowa uderzył w drzewo. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 10:20 na drodze krajowej nr 19 przed Trojaczkowicami. Jak nas poinformowano, kobieta kierująca samochodem osobowym marki Renault Scenic, która jechała w kierunku Kraśnika zjechała na pobocze by przepuścić jadąca na sygnale karetkę pogotowia, potem  rozpoczęła nagle manewr skrętu w lewo. Kierowca autobusu ratując się przed zderzeniem skręcił gwałtownie w prawo, po czym uderzył w bok samochodu osobowego a następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. W rejsowym autobusie relacji Chełm – Kraków podróżowało około 40 pasażerów. Pięć osób doznało obrażeń i zostało przewiezionych do szpitali. Również kierująca renaultem uskarżając się na bóle trafiła do szpitala. Liczba osób poszkodowanych może się zwiększyć, gdyż wciąż na miejscu pozostałym pasażerom ratownicy wciąż udzielają pomocy lekarskiej. Wielu z nich uskarża się na liczne bóle.

Wiele szczęścia miał kierowca autobusu, który widząc, że nie uda mu się uniknąć zderzenia z drzewem, wyskoczył zza kierownicy, dzięki czemu ocalił swoje życie, doznając tylko złamania kończyny. Zastępczy autobus dla pozostałych na miejscu pasażerów ma dojechać z Chełma dopiero za około dwie godziny. Na ten czas ratownicy chcą podstawić im autobus z lubelskiego MPK. Do tej chwili ponad 30 pasażerów oczekuje pod gołym niebem. Policjanci ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku. Jak mówili naszemu reporterowi świadkowie zdarzenia, kierująca renaultem nie sygnalizując manewru zjechała najpierw na prawo a gdy kierowca zamierzał wyprzedzać pojazd, ten nagle zaczął skręcać w lewo.