MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Tragiczny wypadek na DK 16 w Ogrodzieńcu. Zginęła pasażerka opla, kierowca walczy o życie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Na DK 16 w pobliżu Ogrodzieńca czołowo zderzyły się samochód osobowy i TIR. Nie żyje pasażerka osobowego opla, 28-letni mieszkaniec Iławy walczy o życie.

 

Dziś około 7 rano na drodze krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Ogrodzieniec doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku czołowego zderzenia TIRa i auta osobowego śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki. Trwa akcja ratująca życie kierowcy.

W wypadku udział wzięły dwa samochody: ciężarowy i osobowy. Do zderzenia doszło na drodze krajowej nr 16 prowadzącej z Iławy do Kisielic na odcinku w pobliżu miejscowości Ogrodzieniec.

- Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, kierujący samochodem osobowym marki opel 28-letni mieszkaniec Iławy, jadąc drogą krajową numer 16, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka TIRem. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła pasażerka opla. Trwa akcja ratująca życie 28-latka, na miejscu znajduje się helikopter ratowniczy — informuje sierż. szt. Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie.

Na miejscu zdarzenia czynności prowadzą wszystkie służby. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Kierowców jadących od strony Iławy strażacy zatrzymują już w Jędrychowie i informują o zorganizowanych objazdach. Ze względu na tragiczny charakter zdarzenia na miejscu będzie pracował również prokurator. Utrudnienia mają potrwać kilka godzin.