MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE

Tragedia w Kaliszu. Mężczyzna wtargnął pod pociąg. Zginął na miejscu

Do zdarzenia doszło na przystanku osobowym PKP Kalisz Winiary (woj. Wielkopolskie). Pod pociąg osobowy relacji Wrocław - Warszawa wtargnął mężczyzna. Zginął na miejscu.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 28 maja kilka minut po godzinie 11.00 w lesie Winiarskim. Mężczyzna znajdujący się w okolicach przystanku Kalisz - Winiary wtargnął pod pędzący pociąg osobowy relacji Wrocław - Warszawa. Pieszy nie miał najmniejszych szans na przeżycie. To drugi taki przypadek w tym miesiącu, na tym odcinku torowiska.

 

Na miejsce wypadku zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz-Lis, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję oraz patrol Straży Ochrony Kolei.

Pociągiem osobowym podróżowało 127 pasażerów. Po podstawieniu przez PKP składu awaryjnego kontynuowali oni podróż. Funkcjonariusze piony kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że mężczyzna popełnił samobójstwo.