tvnpix

Tłumy zwiedzających w Królewskim Ogrodzie Światła. Zobacz relację Reportera 24

Królewska karoca zaprzężona w konie, bajkowe rośliny i zwierzęta w ogrodzie, który nie zasypia na zimę, a wszystko rozświetlone dzięki tysiącom kolorowych lampek. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie otworzyło w sobotę coroczną jesienno-zimową wystawę Królewski Ogród Światła. Niezwykły pokaz iluminacji, a także mapping wyświetlany na fasadzie pałacu przyciągnął tłumy zwiedzających. Zdjęcia i filmy tych wyjątkowych iluminacji na Kontakt 24 przesłał karolzmazur.

Organizatorzy zachęcają nie tylko do obejrzenia niesamowitego widowiska. To wyjątkowa okazja, by wsiąść do rozświetlonej karocy, czy zrobić sobie zdjęcie w ogromnym, świetlnym krokusie.

W Ogrodzie Wyobraźni znajdziemy rozświetlone instalacje widoczne dzięki 300 tysiącom kolorowych lampek. Ekspozycji towarzyszą utwory "Dziadek do Orzechów" Piotra Czajkowskiego, "Masquerade Waltz" Arama Chaczaturiana, "Poranek" Edwarda Griega.

Złoty, rozświetlony orszak

Na Złotym Dziedzińcu, jak za czasów króla Jana III Sobieskiego, czeka oświetlony, królewski orszak. By do niego dojść, mija się złoty baldachim i rozświetlone kandelabry.

 

W zaczarowanym ogrodzie

W Magicznym Ogrodzie nie brakuje kolorów, różnorodności, kształtów. Jak przed laty, pełno w nim dmuchawców, naparstnic, lilii, tulipanów, ciemierników. Znajdziemy tu też ślimaka, motyla, biedronkę czy pszczołę.

W Królewskim Ogrodzie Światła na przekór aktualnej porze roku nie ma monotonii. Każdy poczuje się jak dziecko - atrakcje zainteresują zwiedzających w każdym wieku.

 

Trójwymiarowy pokaz na ścianie Pałacu

W soboty zwiedzających czeka dodatkowa atrakcja - mapping. To trójwymiarowy pokaz wyświetlany na fasadzie Pałacu. Dzięki wykorzystaniu elementów architektonicznych tworzy się efekt ożywienia budynku. Jak informują organizatorzy, pokazy będą się odbywały we wszystkie soboty od godziny 17.30.

O tegorocznych iluminacjach w Królewskich Ogrodach Światła przeczytasz też na portalu tvnwarszawa.pl

 

Autor: ak/aw