tvnpix
Foto: KrzysiekMM

Tłumy wiernych witające Franciszka. Oto materiał 2016 roku

Rok 2016 był obfity pod względem nadesłanych przez Was materiałów na Kontakt 24. Jako najbardziej atrakcyjną uznaliście wizytę papieża Franciszka w Polsce (69 proc.), którego niemal na każdym kroku witały tłumy wiernych. Drugim miejscem uhonorowaliście relację z podróży pana Tadeusza i jego żony do Ameryki Południowej (23 proc.). Trzecie miejsce i 2 proc. zdobyła "żywa parasolka" utworzona przez uczestników Czarnego Protestu. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Czekamy na Wasze relacje w nowym roku!

I miejsce: Tłumy wiernych witające Franciszka

Papież Franciszek dotarł do Polski. Drogę z lotniska w podkrakowskich Balicach na Wawel pokonał w asyście policji i ochrony. Oczywiście na trasie przejazdu Ojca Świętego czekały tłumy wiernych. Wśród nich byli też Reporterzy 24, którym udało się uchwycić machającego Franciszka. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

II miejsce: Cud architektury Inków. "To było moje marzenie"

To była wymarzona podróż pana Tadeusza. Razem z żoną pojechał do Ameryki Południowej, by w Peru zobaczyć Machu Picchu, historyczne miasto Inków. Na Kontakt 24 przysłał zdjęcia i film ze swojej niezwykłej podróży.

Czytaj więcej

 

III miejsce: Czarny Protest. Uczestnicy stworzyli "żywą parasolkę"

"Beata, niestety, ten rząd obalą kobiety", "nie będziemy siedzieć cicho", "chcemy doktora, nie prokuratora". To tylko niektóre hasła, jakie skandowali uczestnicy Czarnych Protestów, które zostały zorganizowane w ramach II Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestnicy domagali się m.in. pełnego dostępu do metod planowania rodziny, zgodnego z ich sumieniem i życiowymi wyborami. W Krakowie uczestnicy Czarnego Protestu utworzyli żywą parasolkę, co uwiecznił Reporter 24.

Czytaj więcej

***

Jeżeli byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia i udało Ci się nakręcić film lub uchwycić ciekawy moment na zdjęciu - podziel się z nami materiałem i przyślij je na Kontakt 24. Czekamy na Twoją relację, zostań Reporterem 24!

Autor: awa//popi