9 października 2016 roku około godziny 15 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu Drogi Krajowej numer 3 z miejscowością Biedrzychowa. Zderzył się TIR oraz osobówka.


Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Lubina. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą SCANIA uderzył w tył pojazdu osobowego marki Mercedes - kierowca oraz pasażer Mercedesa zdołali wyjść z pojazdu o własnych siłach, niestety drugi pasażer, który siedział z tyłu, został zakleszczony w pojeździe. Do jego uwolnienia strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Po uwolnieniu pasażer został opatrzony oraz przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dwójka pasażerów oraz kierowca osobówki zostali przewiezieni do szpitali w Lubinie oraz Głogowie. Kierującemu Scanią nic się nie stało.

Scania bezpośrednio po zdarzeniu wylądowała w rowie, częściowo wbiła się w betonową skarpę oraz nasyp. Towarem przewożonym były blahy oraz samochód. Na miejscu zjawi się przewoźnik firmy spedycyjnej, który przeładuje towar, następnie firma holownicza będzie usuwała pojazd z miejsca zdarzenia.

Droga Krajowa numer 3 w kierunku Lubina została całkowicie zablokowana - policja wyznaczyła objazd przez miejscowości Sobin - Jędrzychów - Szklary.
Wstępnie winę za to zdarzenie ponosi kierujący TIRem, który najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, poczym nie zdołał wyhamować i staranował Mercedesa. Czynności wyjaśniające okoliczności tego wypadku prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Siły i środki :
531[D]21 - GBA Mercedes Benz Atego - JRG Polkowice
531[D]25 - GCBA MAN TGM - JRG Polkowice
539[D]55 - SLRt Daewoo Lublin - OSP Sobin
539[D]66 - GCBA Jelcz 442 - OSP Sobin
S4 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Lubin
S5 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice
P3 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Polkowice
B990 - Kia Cee'd SW II - WRD KPP Polkowice
B997 - Kia Cee'd SW II - WRD KPP Polkowice
Grupa dochodzeniowo - śledcza - KPP Polkowice
Służby drogowe

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.