tvnpix

Szybowiec rozbił się na lotnisku pod Lublinem. Pilot trafił do szpitala

Pilot szybowca został ranny po tym, jak sterowana przez niego maszyna rozbiła się o ziemię na terenie lotniska w Radawcu (woj. lubelskie). Rannego do szpitala zabrało pogotowie lotnicze. Informację oraz zdjęcie zamieścił w naszym serwisie portal lublin112.pl.

Jak poinformował nas sierż. Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, do wypadku doszło około południa w trakcie wybijania w powietrze szybowca. Zbyt wcześnie odczepił się on od specjalnej maszyny do wyciągania szybowców i pilot nie zdążył wzbić się w powietrze.

"Pilot został lekko ranny. Był przytomny. Do szpitala zabrał go śmigłowiec, który był na lotnisku" - powiedział policjant. Jak dodał, poszkodowany to 54-letni mężczyzna. "Ma złamany nos. Lekarze przeprowadzą w szpitalu badania, aby sprawdzić, czy pilot nie ma innych urazów" - poinformował Gołębiowski.

Jak napisał portal lublin112.pl, policja zabezpieczyła miejsce wypadku. O zdarzeniu została poinformowania Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Autor: aolsz/map