MATERIAŁ INTERNAUTY

Szpitalny oddział ratunkowy w ogniu

Pijany 50-latek wzniecił pożar w szpitalnym oddziale ratunkowym Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Leżący na łóżku mężczyzna podpalił zasłonę oddzielającą boksy. Ogień ugasił personel oddziału. Podpalacz trafił do policyjnej celi.

 

Pożar wybuchł po godzinie 4.30. Kilka godzin wcześniej ratownicy medyczni przywieźli ambulansem na SOR 50-letniego mieszkańca Oświęcimia, będącego w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyźnie udzielono pomocy i położono go na łóżku w jednym z boksów. Pijanego doglądały pielęgniarki.

Gdy nieco przetrzeźwiał, oświęcimianin wykorzystał chwilową nieuwagę personelu i zapalniczką podpalił zasłonę. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Załoga SOR natychmiast przystąpiła do gaszenia pożaru. Powiadomiła też straż pożarną. Zanim ta przyjechała pożar już opanowano, jednak oddział był mocno zadymiony.

Trzynastu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu oddymiło SOR. Ratownicy skontrolowali też pomieszczenia, by stwierdzić ewentualną zawartość tlenku węgla.

Po nich zdecydowano, że ewakuacja nie jest konieczna. Pożar wybuchł w pierwszej części oddziału, tuż przy wejściu. Było bardzo dużo dymu z powodu zapalenia elementów plastikowych - mówi Andrzej Jakubowski, wicedyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Strażacy po godzinie wrócili do bazy. W wyniku pożaru spłonęły dwa sąsiadujące ze sobą łóżka i fragment podłogi.

- Na SOR każdy może wejść i wyjść, jak w centrum handlowym. Tyle, że w centrach jest ochrona, a tu nie, choć różni ludzie, często z bagażem emocji, trafiają na oddział - stwierdza anonimowo jeden z pracowników szpitala.

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

pijany powinien być na izbie wytrzeźwień , a komornik powinien ściągnąć należność za pobyt i ewentualny transport na izbę.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.