tvnpix
Do zdarzenia doszło w Ostroszowicach, Foto: tvsudecka, Kontakt 24

Szli nieoświetloną drogą, potrącił ich samochód. Zginęły dwie osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Ostroszowicach (Dolnośląskie). Kierowca potrącił dwoje pieszych, którzy - jak podaje policja - szli środkiem drogi. Kobiety i mężczyzny nie udało się uratować. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformowała dzierżoniowska policja, do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem.

- Przed godziną 20 policjanci otrzymali informację o tragicznym w skutkach wypadku, jaki wydarzył się w Ostroszowicach, przy wjeździe z Jodłownika - poinformował komisarz Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Zginęli na miejscu

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem 31-latek, wyjeżdżając z łuku drogi, w nieoświetlonym miejscu, uderzył w dwie osoby idące środkiem jezdni. Niestety, w wyniku zderzenia, piesi - zarówno 41-letnia kobieta, jak i 52-letni mężczyzna - ponieśli śmierć na miejscu - powiedział policjant.

Dodał, że prokuratura zabezpieczyła zwłoki do sekcji. - Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie - uzupełnił oficer prasowy.

Policja apeluje

Komisarz Ząbek zaapelował, by w porze nocnej i wieczornej piesi używali odblasków.

- Obowiązkiem jest noszenie odblasków w terenie niezabudowanym, ale by zwiększyć swoje bezpieczeństwo warto także używać ich w trenie zabudowanym - zakończył.

Autor: jw/ak Źródło: Kontakt 24