Zamknięty

Pisze o tym:

126 reporterów

Dodano:

129 materiałów

"Sześciolatki nie były gotowe na szkołę" czy "eksperymenty na dzieciach"? Komentowaliście zapowiedź minister edukacji

Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska, zapowiedziała, że zniesie obowiązek posyłania do szkół sześciolatków. Od przyszłego roku rodzice 6-letnich dzieci chcących, by maluchy rozpoczęły edukację, będą musieli uzyskać zaświadczenie w poradni psychologicznej. Sprawą zajęli się reporterzy magazynu "Polska i Świat". Zapowiedź minister wywołała duże emocje wśród komentujących.

Sześciolatki wrócą do zerówek? Źródło: tvn24

- Moją pierwszą decyzją będzie przywrócenie siedmiu lat jako wieku obowiązkowego - zapowiedziała Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej w rządzie premier Beaty Szydło. Powrót do starego systemu, to jeden z kampanijnych postulatów Prawa i Sprawiedliwości. Rodzice mogliby wysłać sześcioletnie dziecko do szkoły dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii od Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Posłowie partii rządzącej uważają, że ich decyzja nie zaszkodzi dzieciom, a dodatkowo jest zgodna z oczekiwaniami rodziców. Podobnego zdania jest wielu z Was. Na Kontakt 24 otrzymujemy opinie, które popierają planowaną reformę.

- Sześciolatki w szkole to ogromny problem. W przedszkolu dzieci mają czas wypełniony zabawą, a w szkole tak nie jest - komentuje Magdalena. - Problemem nie jest sam pomysł rozpoczęcia edukacji wcześniej, ale niedostosowanie programu do możliwości dzieci oraz podejście nauczycieli - dodała Mariola.

Krystyna Szumilas, była szefowa MEN, o planach PiS Źródło: tvn24

Powrót do przeszłości?

Wielu z Was sprzeciwia się jednak powrotowi do starego systemu. - W tym kraju nie można spokojnie żyć. Jedni wprowadzają, drudzy za chwilę zmieniają. Eksperymenty, w tym wypadku na dzieciach i cierpliwości rodziców - komentuje Anna.

Propozycję szefowej MEN krytykuje także jej poprzedniczka, Joanna Kluzik Rostkowska. - To powrót do głębokiej przeszłości. Sześciolatki poszły do szkoły i sobie w niej poradziły - powiedziała na antenie TVN24.