tvnpix
Do zdarzenia doszło w miejscowości Unieszewo , Foto: tvn24

Sześciolatek potrącony przez pociąg. Jego stan jest ciężki

Sześcioletni chłopiec został potrącony przez pociąg w miejscowości Unieszewo (Warmińsko-Mazurskie). Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Dziecko przeszło operację neurochirurgiczną, obecnie przebywa na OIOM. Pierwszą informację o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Do zdarzenia doszło w miejscowości Unieszewo Źródło: tvn24

Czytaj też na tvn24.pl.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Unieszewie koło Olsztyna. Jak przekazał brygadier Tomasz Sobkowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, zgłoszenie do służb dotarło o godzinie 19.13.

- Sześcioletnie dziecko zostało potrącone przez pociąg. Przejeżdżało rowerem przez przejazd kolejowy - przekazał strażak.

Wjechał rowerkiem pod pociąg

Podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprecyzował, że do wypadku doszło "w rejonie niestrzeżonego przejazdu kolejowego ze sprawnie działającą sygnalizacją świetlną i dźwiękową". - Doszło do zderzenia sześcioletniego rowerzysty i pociągu relacji Olsztyn-Toruń Główny - poinformował policjant.

- Dziecko w stanie ciężkim zostało przetransportowane do szpitala - przekazał oficer prasowy olsztyńskiej policji. Dodał, że chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Jak przekazał na antenie TVN24 starszy aspirant Łukasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, chłopiec był pod opieką rodziców. - Jadąc rowerkiem z górki, jako pierwszy wjechał na przejazd kolejowy - powiedział.

- Opiekuni prawni oraz maszynista tego składu byli trzeźwi. Obsługa pociągu oraz jego pasażerowie nie ucierpieli w wyniku tego zdarzenia - zapewnił policjant.

Stan dziecka jest ciężki

Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Grzegorz Adamowicz poinformował w sobotę, że chłopiec trafił do szpitala nieprzytomny, z wielonarządowym urazem, w tym z bardzo poważnym urazem głowy.

– W nocy przeszedł operację neurochirurgiczną, obecnie przebywa na OIOM, jest podłączony do respiratora, a jego stan jest ciężki – powiedział Adamowicz. Podkreślił, że personel szpitala robi wszystko, by stan chłopca poprawiał się.

Autor: dk,eLKa/popi,rzw Źródło: Kontakt 24 / PAP