tvnpix
Wybieramy materiał miesiąca

Szczur w metrze, "jazda polska" czy autobus-akwarium? Wybierzcie materiał miesiąca!

Wiele ciekawych materiałów przysłaliście w kwietniu na Kontakt 24. Pora na podsumowanie. Ciekawi jesteśmy, który z nich najbardziej Wam się spodobał. Do wyboru mamy m.in. szczura, który mieszkał w metrze, autobus-akwarium oraz jazdę po przejeździe kolejowym w polskim wydaniu. Wybierzcie materiał miesiąca. Czekamy na Wasze głosy!

O psie, który przechodzi tylko na zielonym. "Ludzie wciskają przycisk na przejściu"

"W drodze do pracy trafiłem na bardzo inteligentnego psa" - napisał na Kontakt 24 internauta Paweł. Na zarejestrowanym w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) nagraniu widać, jak zwierzak zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych i spokojnie czeka na zielone światło. Przed wejściem na jezdnię zdąży się jeszcze rozejrzeć. Jak relacjonował Reporter 24, przechodnie specjalnie dla niego wciskają przycisk na przejściu.

Czytaj więcej

"Zapiera dech w piersiach, ujarzmiła rzekę". Zapora Hoovera w obiektywie Reportera 24

To jeden z symboli Stanów Zjednoczonych XX wieku. Zapora Hoovera jest nie tylko widowiskowym wytworem wyobraźni inżynierów, ale również miejscem o niesamowitym krajobrazie. W podróż do tego szczególnego miejsca zabrał nas Reporter 24 darekny.

Czytaj więcej

O szczurze, który mieszkał w metrze. "To jedyny taki przypadek w Warszawie"

Nowa nitka warszawskiego metra na dobre wpisała się już w krajobraz stolicy. Spodobała się ona też pewnemu gryzoniowi, który zamieszkał na stacji Warszawa Wileńska na Pradze Północ. Biuro prasowe Metra poinformowało, że jest to jedyny szczur, który gości na terenie podziemnej kolejki w Warszawie. Na futrzanego lokatora natknął się nasz internauta, a zdjęcia postanowił przesłać na Kontakt 24.

Czytaj więcej

"W Polsce burze śnieżne, a w Dubaju piaskowa". Relacja Reportera 24

Ponad sto wypadków drogowych odnotowano w czwartek na ulicach Dubaju, gdzie od rana szalała burza piaskowa. - Kiedy wracałem do domu, powietrze było całkowicie żółte - powiedział Reporter 24, który mieszka na stałe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na Kontakt 24 przesłał również zdjęcia.

Czytaj więcej

Konie poczuły zew wolności

Niemałe zaskoczenie musiało pojawić się na twarzach kierowców, którzy w czwartkowy poranek jechali główną ulicą warszawskiego Wilanowa. Po dwupasmowej jezdni biegło bowiem kilkanaście koni, które nic nie robiły sobie z faktu, że obok poruszały się samochody.

Czytaj więcej

Autobus-akwarium

"Super to jest", "tego jeszcze nie było" - komentowali pasażerowie jednego z bydgoskich autobusów, którzy przyglądali się ciekawemu zjawisku. Nagranie, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 dowodzi, że wcale nie trzeba jechać nad morze, by móc cieszyć się widokiem fal.

Czytaj więcej

Tośka odwiedziła Bercika. Nawet płot jej nie zatrzymał

Wiele jest zwierząt, które w znakomity sposób radzą sobie z pokonywaniem pionowych powierzchni. Nikt jednak nie podejrzewałby o tę umiejętność psów. Jak się okazuje, wyjątkiem od tej reguły jest Tośka, która co jakiś czas wybiera się do kolegi mieszkającego za drucianym ogrodzeniem. Za każdym razem z gracją wspina się po płocie i po chwili przeszkoda zostaje pokonana. Nagranie tej zabawnej sceny przysłał na Kontakt 24 rysior49.

Czytaj więcej

"I ty możesz zostać bezdomnym". Uklękli dla tych, którzy zaliczyli życiowy upadek

"I ty możesz zostać bezdomnym" - kartki z takim napisem trzymali uczestnicy akcji będącej gestem solidarności z osobami, które znalazły się na życiowym zakręcie, a ich domem stała się ulica. Ujmującą fotogalerię z "Dnia Ludzi Bezdomnych" na Kontakt 24 zamieścił Reporter 24 o nicku piotrharwas.

Czytaj więcej

"Jazda polska" przez zamknięty przejazd kolejowy. 80 punktów w minutę

- Zaczęło się od jednego, potem poszła cała fala - opisał sytuację na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce Reporter 24 Paweł. W środowe popołudnie uchwycił kierowców, którzy bez oporów wjeżdżali na przejazd kolejowy, mimo migających czerwonych świateł i opuszczonych szlabanów.

Czytaj więcej

Walczące łabędzie na nagraniu Reportera 24. "O tej porze roku mogą zaatakować nawet ludzi"

Dwa łabędzie starły się w okolicach Włoszczowy (woj. świętokrzyskie). Pojedynek, z którego nikt nie wyszedł zwycięsko, nagrał Reporter 24. Okazuje się, że o tej porze roku agresja łabędzi to nic dziwnego i zaatakować mogą nawet ludzi.

Czytaj więcej

***

Materiał stycznia - Bitwa pór roku w obiektywie Reportera 24

Materiał lutego - Raj dla fotoreporterów. Piękna Śnieżka zimą

Materiał marca - 30 łań przebiegło przed autem

Autor: mg/sk