MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE

Szalowa. Bawił się w chowanego i… wypadł przez okno

W poniedziałkowy wieczór - około godziny 21.50 - na kompleksie sportowym w Szalowej doszło do nieszczęśliwego wypadku w wyniku, którego obrażeń doznał 9-letni chłopiec.

 

W Szalowej odbywa się obóz sportowy, w którym uczestniczy grupa chłopców z Mazowsza. W poniedziałkowy późny wieczór postanowili oni pobawić się w części hotelowej obiektu w chowanego. 9-letni chłopiec wpadł na pomysł, że schowa się za zasłoną stając na parapecie okna. Niestety nie przewidział tego, że okno jest otwarte. Wchodząc na wspomniany parapet stracił równowagę i wypadł na zewnątrz wprost na betonową kostkę brukową.

W chwili, kiedy na miejsce dojechali policjanci chłopiec był już pod opieką ratowników z pogotowia ratunkowego. Pierwszym widocznym obrażeniem było złamanie nogi. Ratownicy zdecydowali jednak o konieczności przewiezienia chłopca do szpitala w krakowskim Prokocimu dlatego też zawezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dalsze badania chłopca pod kątem ewentualnych innych obrażeń niż widoczne złamanie przeprowadzono już w Krakowie. Na pewno jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówił w rozmowie z gorlice24.pl aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek z KPP Gorlice.

Na ten moment na miejscu zdarzenia nadal prowadzone są dokładne czynności wyjaśniające dokładny przebieg zdarzenia. W tej chwili wiadomo, że organizatorzy obozu posiadali wszystkie niezbędne pozwolenia i zgody na przeprowadzenie wypoczynku. W chwilę po zdarzeniu policjanci przebadali alkomatem opiekunów obozu, wszyscy byli trzeźwi.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.