tvnpix
Gwałtowna pogoda w Nysie (Opolskie), Foto: szczukol

Sypało, wiało, na Bałtyku pojawił się sztorm. Wasze relacje z załamania pogody

Po krótkim okresie spokoju, czwartek znów przyniósł Polsce gwałtowną pogodę. Pojawiły się intensywne opady śniegu, silne porywy wiatru oraz burze. Bez dostaw prądu w całym kraju były tysiące odbiorców. Strażacy interweniowali kilkaset razy. Na Kontakt 24 wysyłaliście swoje pogodowe relacje.

 

 

 

 

- W czwartek do godziny 18 strażacy otrzymali w całym kraju 574 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru - poinformował brygadier Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Jak wyliczył, najwięcej zdarzeń odnotowano w województwie śląskim (101), małopolskim (85), mazowieckim (78) oraz wielkopolskim (50).

Strażak dodał, że 39 budynków zostało uszkodzonych. - W zdarzeniach nie było osób rannych - przekazał.

Tysiące domów było bez prądu

- Według danych na godzinę 17 w czwartek na terenie całego kraju dostaw prądu było pozbawionych 19 159 odbiorców - poinformował zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak sprecyzował na Twitterze Marek Kubiak, najwięcej odbiorców prądu nie ma w woj. mazowieckim - 9883, małopolskim - 3570 i podlaskim - 1877. Dodał, że trwają prace naprawcze.

Intensywne opady śniegu i silny wiatr pojawiły się między innymi w Gdańsku, Krakowie, Legionowie, Łodzi czy Jeleniej Górze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi, silnym wiatrem, a także oblodzeniem.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa z kolei wysłało alert do osób przebywających w części województw północnych.

Sztorm na Bałtyku

Na Bałtyku pojawił się sztorm o sile 9 w skali Beauforta. Wstrzymano ruch promów płynących ze Świnoujścia do Ystad i Trelleborga.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy relacje z załamania pogody w Waszych regionach.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kw Źródło: tvnmeteo.pl, TVN24, Kontakt 24