Zamknięty

Pisze o tym:

88 reporterów

Dodano:

102 materiały

"Symbol zwycięstwa" czy "pomnik największego zbrodniarza"? Gorąca dyskusja o Pałacu Kultury

Dla jednych jest turystyczną atrakcją i nieodłącznym elementem stolicy. Inni omijają go szerokim łukiem i chcieliby, żeby jak najszybciej zniknął. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie świętuje swoje 60. urodziny. My natomiast ciekawi jesteśmy, co Wy myślicie o samym budynku. Powinien dalej ubarwiać centrum Warszawy? A może powinien zostać zburzony? Czekamy również na Wasze zdjęcia Pałacu z przeszłości, jaki i te aktualne.

Pałac Kultury i Nauki na Waszych zdjęciach | Wideo: Kontakt 24

Niektórzy świętują urodziny PKiN 21 lipca, kiedy to ZSRR przekazał oficjalnie Pałac polskim władzom. Dzień później dokonano spektakularnego otwarcia i przekazania go społeczeństwu polskiemu.

- Świętujemy w dniu, kiedy trafił do adresata – tłumaczą teraz stołeczni urzędnicy.

Kulminacja obchodów

- Obchody są dla nas kluczowym wydarzeniem w tym roku. Rozpoczęliśmy od wystawy pamiątek, wydaliśmy spacerownik po PKiN, otworzyliśmy dla zwiedzających pałacowe podziemia, zorganizowaliśmy bieg im. Stanisława Tyma, a także pokazy filmów o i z Pałacem w roli głównej w ramach letniego kina plenerowego na placu Defilad – mówi Renata Kaznowska, prezes zarządu PKiN.

O obchodach przeczytasz więcej na TVN Warszawa

- Chcemy, aby urodziny Pałacu Kultury były naszym wspólnym warszawskim świętem. Jak na każdych urodzinach, będziemy się bawić, tańczyć, śmiać, wzruszać. Będziemy też oczywiście wspominać i trochę lepiej poznawać jubilata – mówi Marta Bartkowska, kierownik projektu "Plac Defilad".

W związku z obchodami 60-tej rocznicy wybudowania Pałacu Kultury czekamy na Wasze komentarze. Czy budynek powinien w dalszym ciągu ubarwiać centrum Warszawy? Może powinien jednak zostać zburzony i zastąpiony czymś innym? Na Kontakt 24 czekamy również na Wasze zdjęcia Pałacu z przeszłości, jaki i te aktualne.