Zamknięty

Pisze o tym:

34 reporterów

Dodano:

43 materiały

Świąteczne iluminacje 2021 w Waszych obiektywach

Jaśniejące w mroku aniołki, Mikołaje na drabinie czy migające łańcuchy kolorowych świateł - świąteczne iluminacje pojawiły się nie tylko na ulicach, ale i w domach, rozświetlając mroźne, długie wieczory. Pokazaliście nam najpiękniejsze ozdoby, jakie udało Wam się uwiecznić na zdjęciach i nagraniach.

Pokażcie nam najpiękniejsze świąteczne iluminacje Źródło: tvn24

Historia świątecznych iluminacji sięga XVII wieku. Wtedy to na drzewkach bożonarodzeniowych umieszczano świeczki stworzone ze specjalnego wosku - symbolizować miały gwiazdy, a ta umieszczona na szczycie drzewka, pełniła rolę gwiazdy betlejemskiej, która wskazywała pasterzom i Trzem Królom drogę do stajenki, w której urodził się Jezus.

Wraz z wynalezieniem elektryczności, choinkowe dekoracje również zaczęły ewoluować. Pierwsze udokumentowane światełka pochodziły z lat osiemdziesiątych XIX wieku i zostały stworzone przez amerykańskiego wynalazcę Thomasa Edisona.

Dziś światełka są już powszechne i chyba trudno byłoby nam wyobrazić sobie grudniowe wieczory bez rozświetlających mrok migoczących lampek, świetlistych reniferów czy złocistych girland ozdabiających ulice miast i miasteczek.