tvnpix
Pożar hotelu w Eastbourne, Foto: djdaro187, Kontakt 24

XIX-wieczny hotel "pochłonięty przez płomienie"

Pożar wybuchł w piątek rano w XIX-wiecznym hotelu Claremont, w brytyjskim mieście Eastbourne nad kanałem La Manche. Budynek jest "poważnie zniszczony", ale gości bezpiecznie ewakuowano. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Początkowo ogień wydobywał się z piwnicy, potem płomienie były widoczne w oknach i na dachu hotelu Claremont w Eastbourne (hrabstwo East Sussex). Do akcji gaśniczej przystąpiło 60 strażaków.

"Budynek został poważnie zniszczony”

Ewakuacja hotelu, znajdującego się w pobliżu brytyjskiego wybrzeża kanału La Manche, rozpoczęła się około godziny 8.50 czasu lokalnego (7.50 czasu polskiego).

Goście hotelowi zostali przetransportowani do ratusza, gdzie udostępniono im napoje, posiłki, udzielono im wsparcia. Sześć osób doznało niewielkich obrażeń, jedna z nich została zabrana do szpitala z powodu problemów z oddychaniem.

- Budynek został poważnie zniszczony, musi zostać zbadany przez ekspertów, którzy ocenią, jaka będzie jego przyszłość - powiedział rzecznik straży pożarnej.

W związku z pożarem zabezpieczono także stojący po drugiej stronie ulicy hotel The Pier. Mieszkańcom sąsiednich budynków polecono zamknięcie okien i drzwi.

Wstrzymano także ruch na pobliskich drogach. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Autor: akw/rzw Źródło: tvn24.pl, BBC, Kontakt 24