tvnpix

"Precz z dyktaturą!", "powstrzymać rządowy terror". Tysiące ludzi na ulicach Belgradu

Kilka tysięcy ludzi protestowało w środę w Belgradzie przeciwko zwycięstwu Aleksandara Vuczicia w niedzielnych wyborach prezydenckich w Serbii. Był to już trzeci z kolei dzień protestów. Zdjęcia i filmy otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Mariusza Ferdyna.

Dmuchając w gwizdki i skandując hasła przeciwko Vucziciowi, tłum przemaszerował przez serbską stolicę. Uczestnicy protestu nieśli transparenty z napisami "Precz z dyktaturą", "Powstrzymać rządowy terror" i "Vuczić, ukradłeś wybory". Podobne demonstracje odbyły się w innych serbskich miastach.

Jak pisze Associated Press, uczestnicy protestów, w większości młodzi ludzie, wychodzą na ulice w odpowiedzi na wezwania zamieszczane w mediach społecznościowych. AP dodaje, że nie jest jasne, kto organizuje te demonstracje. Przedstawiciele rządu twierdzą, że robią to ich polityczni oponenci.

Organizacje studenckie w Belgradzie i Nowym Sadzie domagają się ustąpienia państwowej komisji wyborczej, wydawców państwowej telewizji oraz przewodniczącej parlamentu, obciążając ich odpowiedzialnością za to, że - jak twierdzą - wybory nie były wolne ani uczciwe.

Wygrane wybory

Konserwatywny premier Serbii Aleksandar Vuczić wygrał w niedzielę w pierwszej turze powszechne wybory prezydenckie, zdobywając 55,02 proc. głosów.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Autor: pk\mtom Źródło: tvn24.pl, PAP

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.