Temat w toku

Pisze o tym:

343 reporterów

Dodano:

344 materiały

Surowsze obostrzenia w kolejnym województwie. Wasze pytania

Hotele, muzea, galerie handlowe, baseny i inne obiekty użyteczności publicznej pozostają zamknięte w województwie warmińsko-mazurskim. Na piątkowej konferencji minister zdrowia przekazał, że do surowszych restrykcji powraca także województwo pomorskie. Obostrzenia spowodowane są nasileniem wskaźników związanych z pandemią COVID-19. Ponadto w całym kraju wciąż obowiązuje zakaz zastępowania maseczek przyłbicami czy chustami. Czego chcecie się dowiedzieć na temat trwających obostrzeń? Czy któreś z nowych zasad budzą Wasze wątpliwości?

Surowsze obostrzenia w kolejnym województwie. Wasze pytania

Nowe obostrzenia w woj. pomorskim Źródło: Shutterstock

 

Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu restrykcji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i przedłużeniu ich o tydzień. Jedyna różnica ma dotyczyć nauczania klas 1-3 szkół podstawowych, gdzie zamiast nauki zdalnej, ma zostać zastosowana nauka hybrydowa.

Obostrzenia zostały przywrócone także w województwie pomorskim. Restrykcje mają obowiązywać od 13 do 20 marca.

- Tutaj chcemy zastosować te rozwiązania, które są na Warmii i Mazurach. Od 13 do 20 marca hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny będą zamknięte. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym - powiedział Niedzielski.

O obostrzeniach w województwie pomorskim czytaj na tvn24.pl.

W innych województwach także pogarsza się sytuacja epidemiczna. Jak przekazał minister zdrowia, w drugim tygodniu marca może zostać przekroczony poziom 18 tysięcy zachorowań.

Na piątkowej konferencji minister zdrowia zaznaczył, że podjęto decyzję o otwieraniu kolejnych, bądź przywracaniu do funkcjonowania szpitali tymczasowych. Podkreślił, że liczba łóżek będzie się systematycznie zwiększać.

Minister Niedzielski przekazał też informację o nowych standardach teleporad. Zapowiedział ograniczenie ich zakresu na rzecz bezpośrednich wizyt u lekarzy.

Pytany był także o zbliżający się sezon weselny i obostrzenia jakie będą dotyczyły tej branży.

Czy wszystkie wprowadzone do tej pory ograniczenia są dla Was jasne? Czy któryś z punków budzi wątpliwości? Czekamy na Wasze pytania i komentarze.