tvnpix
Wybieramy najlepszy materiał miesiąca, Foto: Reporterzy 24

Superksiężyc, ognisty taniec, a może skorpion w bananach? Wybieracie najlepszy materiał września

Po raz kolejny Reporterzy 24 nie zawiedli i zasypali nas zdjęciami, filmami i niezwykłymi historiami. To od Was zależy, który z internautów otrzyma w tym miesiącu odznakę materiału miesiąca. Spośród dziesięciu pozycji możecie wybrać tę najciekawszą. Archeologiczne odkrycie na S8, strażacy ratujący psa, a może 140 lat komunikacji miejskiej w Krakowie. Co spodobało Wam się najbardziej we wrześniu? Czekamy na Wasze głosy!

 

"Warszawa jak Dubaj"

"Magia świateł stolicy działa hipnotycznie. Warszawa błyszczy z każdej strony, widać jak się rozwija" - napisał Krzysztof, autor niezwykłych zdjęć stolicy. Zobaczcie, jak miasto prezentuje się na jego fotografiach.

Czytaj więcej

Superksiężyc w obiektywach Reporterów 24

Noc z soboty na niedzielę była wyjątkowa. Na niebie pojawił się większy i jaśniejszy niż zwykle księżyc w pełni. Reporterzy 24 wprost zasypiali nas zdjęciami tego spektakularnego zjawiska.

Czytaj więcej

Strażacy wyciągnęli z rzeki psa

Strażacy z Kołobrzegu ruszyli na pomoc psu, który nie był w stanie wyjść z rzeki. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem i zwierzak ponownie znalazł się na lądzie. Zdjęcia przedstawiające przebieg akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Archeologiczne skarby na budowie S3

Jedno z najbogatszych cmentarzysk z epoki brązu na ziemiach polskich odkryli archeolodzy na budowie podlegnickiego odcinka drogi S3. - W naszym regionie to najważniejsze znalezisko od lat 70. minionego wieku - mówią archeolodzy. Informację o odkryciu oraz zdjęcia otrzymaliśmy od serwisu lca.pl.

Czytaj więcej

Ognisty taniec na tle nocnego nieba

Niebo w Olesznej (woj. dolnośląskie) rozświetlił pokaz żonglerki ognistymi przedmiotami. Widowisko przyciągnęło wielu widzów, wśród których był też Reporter 24 Casimirus. Zobaczcie niesamowite przedstawienie na jego zdjęciach.

Czytaj więcej

Kupił banany, znalazł skorpiona

Sporo strachu najadła się rodzina pana Jerzego, gdy w sobotę kupiła banany w jednym z krakowskich supermarketów. Okazało się, że w owocach ukrył się skorpion, który nagle wypadł na podłogę. Zdjęcia pajęczaka otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Polacy zagrali z U2

Dwóch młodych Polaków zagrało z U2 podczas koncertu w Sztokholmie. - Publiczność była zachwycona - relacjonuje Polka, która miała szansę obejrzeć wyjątkowy występ. Razem ze światowej sławy muzykami nasi rodacy wykonali "Angel of Harlem". Zdjęcia z tego polsko-irlandzkiego popisu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Poszli na grzyby, spotkali żubra

Z jesienią kojarzą nam się zazwyczaj grzyby. Skuszony wizją ich zebrania Reporter 24 postanowił wybrać się do lasu w okolicach Różanek (pow. gorzowski, woj. lubuskie). Grzybów jednak nie znalazł, za to wyszedł bogatszy o spotkanie z... żubrem. "W tych rejonach to chyba dość wyjątkowy gość" - napisał Paweł, który na Kontakt 24 wysłał zdjęcia z tego niecodziennego spotkania.

Czytaj więcej

Bielik utknął w błotnistej mazi

Bielik tonął w błotnistej mazi w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie), ale na szczęście w pobliżu był pan Krzysztof, który pomógł ptakowi. - Akcja nie była prosta. Musiałem uważać, aby nie zrobił mi krzywdy szponami i dziobem. Cały czas machał też skrzydłami, aby wzbić się w powietrze, co sprawiało, że jeszcze bardziej zanurzał się w mazi - mówił w rozmowie z naszą redakcją. Na szczęście bielika udało się wydostać i jest już pod opieką Wolińskiego Parku Narodowego. Zobaczcie niezwykłą fotorelację.

Czytaj więcej

140 lat komunikacji miejskiej w Krakowie

Przez Kraków przejechała parada złożona z blisko 40 pojazdów komunikacji miejskiej. Znalazła się wśród nich replika omnibusa konnego, który w 1875 roku zainaugurował działanie krakowskiej komunikacji miejskiej, a także najnowszy nabytek MPK, czyli tramwaj "Krakowiak". Zdjęcia, na których widać ponad 100-letnie tramwaje i autobusy dostaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

***

Materiał stycznia - Bitwa pór roku w obiektywie Reportera 24

Materiał lutego - Raj dla fotoreporterów. Piękna Śnieżka zimą

Materiał marca - 30 łań przebiegło przed autem

Materiał kwietnia - O psie, który przechodził tylko na zielonym

Materiał maja - Zimna Zośka zmroziła konkurencję

Materiał czerwca - Niedźwiedź złapany w fotopułapkę

Materiał lipca - "Samoloty lecą tuż nad głowami"

Materiał sierpnia - "Basen na kółkach"

Autor: ło/aw