Temat w toku

Pisze o tym:

123 reporterów

Dodano:

252 materiały

Styczniowy atak zimy. Co widzicie za oknem?

22 grudnia przywitaliśmy kalendarzową zimę. Przez miesiąc jej trwania mogliśmy nacieszyć się białym puchem i słoneczną pogodą, ale też gwałtownymi śnieżycami i trudnymi warunkami. Po cieplejszych dniach zima znowu dała o sobie znać. W drugiej połowie stycznia znowu za oknami zrobiło się biało. Jaka pogoda jest u Was? Czekamy na Wasze zdjęcia.

Styczniowy atak zimy. Co widzicie za oknem?

Noc w okowach mrozu (-14) dzień piękny, słoneczny, wciąż na (-3) minusie Autor: Jaga_

Astronomiczna zima rozpoczęła się 21 grudnia. Długie zimowe noce sprzyjają obserwacjom obiektów astronomicznych na niebie, na przykład gwiazdozbioru Oriona czy jasnych planet.

W przypadku zimy meteorologicznej - powitaliśmy ją 1 grudnia. Zimę kalendarzową zaczęliśmy w czwartek 22 grudnia. Okres zimowy potrwa do 20 marca.

Cieszycie się, że zima trwa w najlepsze? Lubicie biały krajobraz i zabawy na śniegu czy wolelibyście zapaść w zimowy sen i obudzić się, gdy będzie już ciepło i słonecznie?

W drugiej połowie stycznia zima znowu o sobie przypomniała. W wielu województwach intensywnie padał śnieg, przez co warunki na drogach są trudne. Konieczne były interwencje straży pożarnej.

O początku zimy czytaj też na tvnmeteo.pl

Pokażcie nam, jak wygląda u Was zima. Redakcja Kontaktu 24 czeka na Wasze zdjęcia i nagrania.