użytkownik niezalogowany
Autor:~sgp
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Studenci z Politechniki Śląskiej na podium w Wielkiej Brytanii

Studenci Politechniki Śląskiej po raz kolejny odnieśli sukces podczas wyścigu pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge, który odbywa się co roku na najsłynniejszych torach w Wielkiej Brytanii. W zeszłą niedzielę (13.10.2013) na legendarnym torze Goodwood zespół Silesian Greenpower wystartował z debiutanckim bolidem SG2013 (Shark) zajmując zaszczytne 1. miejsce na podium.


Zawody Corporate Challenge to niezwykła okazja dla studentów do zmierzenia się z przedstawicielami dużych korporacji oraz drużynami z innych ośrodków akademickich. Polegają one na przejechaniu jak największej ilości okrążeń w ciągu 90 minut wykorzystując dwie pary 12-woltowych akumulatorów.


W tym roku na torze Goodwood w kategorii Corporate Challenge wystartowało 8 zespołów. Bolid zaprojektowany i skonstruowany przez studentów zespołu Silesian Greenpower SG2013 (Shark) pokonał najdłuższy dystans: 17 okrążeń w czasie 1 h 33 min. Ten wynik zapewnił mu 1. miejsce wyprzedzając pojazd teamu JLR Driven (Jaguar Land Rover Driven). Już trzeci rok z rzędu zespół Politechniki Śląskiej wraca do Polski z pucharem, dumnie promując ekologiczne rozwiązania w przemyśle motoryzacyjnym.


Żródła:

http://www.greenpower.co.uk/node/437

http://www.bbk-online.net/gpt/race158.php

http://www.sg.polsl.pl/