MATERIAŁ INTERNAUTY

Strzelanina w Legnicy przy ulicy Kominka. Ranny policjant w szpitalu

Policyjna akcja w kamienicy przy ul. Kominka zakończyła się strzałami. Ranny został jeden z funkcjonariuszy oraz zatrzymany mężczyzna. Prawdopodobnie chodzi o narkotyki.

 

Zarówno policjant, jak i lokator mieszkania przy ul. kardynała Bolesława Kominka trafili do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

 

- Funkcjonariusz jest lekko ranny. W jego przypadku interwencja chirurgiczna nie będzie potrzebna. Drugi mężczyzna będzie operowany, ale jego stan jest stabilny – informuje Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy szpitala.

Policja na temat strzelaniny mówi na razie niewiele, a w zasadzie nic.

- Na terenie Legnicy prowadzone są działania operacyjne. Z uwagi na ich charakter nie możemy zdradzać szczegółów – mówi asp. sztab. Wojciech Jabłoński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nieoficjalnie wiemy jednak, że piątkową akcję przy ul. Kominka przeprowadzali legniccy kryminalni przy wsparciu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Do mieszkania wkroczyli, by zatrzymać mężczyznę w sprawie dotyczącej produkcji i sprzedaży narkotyków. Padło kilka strzałów.