tvnpix

Straż miejska na czerwonym świetle. Policja: koledzy się nie popisali

Samochód straży miejskiej spokojnie przejeżdżający skrzyżowanie na czerwonym świetle - takie nagranie zarejestrowała w niedzielę rano na warszawskiej Woli kamera samochodowa @Andrzeja. "Ja zdążyłem wyhamować. Oni zupełnie olali sygnalizację" - napisał internauta.

Nagranie zostało zarejestrowane na ulicy Okopowej na warszawskiej Woli. @Andrzej jechał tuż za radiowozem. "To co (strażnicy - red.) zrobili jest niebezpieczne dla każdego obywatela. Ja zdążyłem wyhamować. Oni zupełnie olali sygnalizację. Zachowali się, jakby w ogóle jej nie było” - napisał.

"Koledzy się nie popisali"

Nagranie widział mł. insp. Marek Konkolewski z z Biura Ruchu Drogowego KGP. "Nie znam okoliczności tego zdarzenia. Mogę powiedzieć natomiast, że koledzy się nie popisali" - mówił w rozmowie z Kontaktem 24. "Nie dostosowali się do sygnalizacji świetlnej. W tym przypadku do światła czerwonego, które nakazuje zatrzymanie się. Jeżeli spieszyli się na interwencję, powinni jechać na tzw. sygnale" - tłumaczył.

"Jak widzimy na filmie, kierujący oznakowanym pojazdem straży miejskiej miał czas, żeby zatrzymać się przed sygnalizatorem, zwłaszcza, że sygnał żółty na sygnalizatorze F1 jest wyświetlany przez 4 sekundy. Strażnik wjechał na skrzyżowanie podczas nadawania sygnału czerwonego" - relacjonował przebieg zdarzenia.

Za przejazd na czerwonym świetle grozi kierującemu mandat od 300 do 500 zł i 6 pkt . karnych. "Te przepisy dotyczą wszystkich: kierowców amatorów, kierowców zawodowych, straży miejskiej, policji itd." - zaznaczył Konkolewski.

Straż miejska odpowiada

Warszawski oddział straży miejskiej poinformował, że w sprawie ma zostać przeprowadzona kontrola. Jak zapewniła rzeczniczka prasowa straży, Monika Niżniak, "w każdym przypadku potwierdzenia popełnienia przez funkcjonariusza straży miejskiej wykroczenia, wyciągane są wobec niego konsekwencje służbowe".

Autor: ap/ja