Zamknięty

Pisze o tym:

47 reporterów

Dodano:

47 materiałów

Strajk nauczycieli. Czy posłaliście dziecko do szkoły?

W piątek w części szkół nie było lekcji w związku z ogólnopolskim, jednodniowym strajkiem w oświacie zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W naszym gorącym temacie informowaliście, czy wysłaliście dzieci do szkoły. Pisaliście również, czy solidaryzujecie się z nauczycielami, a może nie zgadzacie się z ich postulatami oraz taką formą protestu.

Według ZNP, w piątkowym strajku pracowników oświaty uczestniczyło ok. 40 proc. przedszkoli i szkół. Z kolei MEN przedstawiło dane, z których wynika, że w proteście uczestniczyło ok. 11 proc. placówek

Apel: nie posyłajcie dzieci do szkół

Strajkować miały szkoły i przedszkola we wszystkich 16 województwach, w większości w godzinach: 7.30-15.30. Strajk polegał na zbiorowym powstrzymaniu się pracowników oświaty od wykonywania pracy.

Dlatego związkowcy zaapelowali do rodziców, by, jeśli mogą, nie posłali w dniu strajku dzieci do szkoły i przedszkola. - Nie pracujemy, nie prowadzimy lekcji, nie opiekujemy się uczniami - wyjaśniała Aleksandra Rams-Gala, nauczycielka z gimnazjum nr 1 w Katowicach.

ZNP jednocześnie uspokajało: lekcji nie będzie, ale szkoły nie będą zamknięte. Jeśli rodzice nie mają jak zorganizować opieki, to taki obowiązek spada na dyrektora szkoły. W większości miejsc odbędą się zajęcia w świetlicach, w innych pomogą nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL